şükela:  tümü | bugün
  • nedenini bilmediğim fakat var olan durum.
  • kasıntı olanları vardır bide hiç çekilmezler.
    rahatsız edici, en acilinden uzaklaşılması gereken durumdur.
  • bana uzak allaha yokun olmalarını temenni ediyorum. hayat enerjimi sömürüyor böyle tipler. elbet hayat hep laylaylom değil ama örnek vermek gerekirse sözlük gibi bi yerde bile ciddi olunmasını istiyor bu tipteki insanlar. kendi sıkıcı zaten milletide sıkıcılığın nirvasına ulaştıracak.
  • ciddiyetleri de sıkıcılıkları da tercih değil zorunluluktur bence. zira ciddiyetleri doğuştan geldiğini düşünüyorum. sürekli ciddi olabilen eğlenceli bir insan görmedim ben. bakın duruma göre ciddi olabilen değil, sürekli ciddi olabilen. yoksa biraz rahat olsa kendinin daha mutlu olacağını bilen bir insan niye bunu yapmasın? zekayla ilgisi olduğunu ise sanmam. çünkü zeki insanların kendilerine güvenleri tam olduğu için rahat oluyorlar. zeki insanlarla birlikte çok rahat eğleniliyor.
  • lakayıt adamlarla takılıp g.te parmak yemektense evet sıkılırım inan daha iyi..
    en azından sıkılıp kalkabilirsin, ama öteki puşt salmaz seni..
    rahatsız eder bol bol..
  • ciddi insanların konuşacağı çok şeyi ama konuşacağı az kişi vardır. sıkıcı diyen tipler de ciddi insanların gözünde sıkıcı ya da laubalidir. hayatta herşey görecelidir, yaftalamayalım birbirimizi..
  • hayatı, işlerini, ailelerini, problemlerini gereğinden fazla önemseyip, gülmeye, eğlenmeye, eğlenmek derken bir yere gidip zaman geçirmekten bahsetmiyorum, anı yaşayıp, bir an için her şeyi unutmaya hani zaman ayıramayan insanlardır

bu tür insanların hep bir programları, düzenleri vardır, ona bağlı olarak yaşar, robotsu bir yaşam biçimine geçiş yaparlar
  • ciddiyetten kasıt nedir bilemedim ama benim anladığım, kaşı gözü ayrı oynamayan, kıvırmayan, söylediği şeyi öylesine söylemeyen, bir konu hakkında konuşurken niyetini açık eden, ortamı çeşitli ayak oyunları ile sulandırmayan ve/veya germeyen insan ciddi insandır. ciddiyet çatık kaş, somurtuk surat değildir, insanın ereklerinde samimi olması ve bunu açıklıkla dışa vurmasıdır. dürüstlükle paraleldir yani.

dolayısı ile gayrı ciddi insan da yalancı ile paraleldir nazarımda.

eğlence mi vaat ediyormuş? almayayım kalsın.
  • işte bu yüzden yalnızım amk. işiniz düşünce hemen ararsınız yanlız ciddi insanları.
  • ciddiyet prensiplerle olur, surattaki ciddiyet suratsızlıktır.