şükela:  tümü | bugün
  • benimle taşşak geçmelerini istediğim yazarlardır. ama bunu her zaman ki gibi yapsınlar, ben de ciddiler mi değiller mi diye düşünürken iyice taşak oğlanı olayım, bunalıma gireyim, annem sözlükten kaydımı alıp evime daha yakın bi sözlüğe kaydetsin beni, ben eski arkadaşları mı özleyeyim, iyice bunalıma gireyim, bundan çok ama çok daha uzun cümleler kurarak konuşayım hep, en sonunda bi binanın tepesine intihar etmek için çıkayım, aşağıdakiler ciddi miyim değil miyim anlamasınlar, o anlaşılmazlık esnasında gülşen bubikoğlu gelsin, ben aşağı ineyim, birden bi yerlerden ah nerede vah nerede çalmaya başlasın, apışıp kalayım, ne oluyo lan derken, kendimi bunları hiç yazmamış bulayım...
  • kendilerine sorsanız süper ironi yapan sözlük yazarlarıdır.
    edit: ciddi değildim lan, anlaşılamadım galiba. ahahaha!
  • kendilerine sorsanız ciddi mi değil mi kendileri de bilmeyen sözlük yazarlarıdır. anlaşılmazlığın caafasını çekmişlerdir de safahatını sürüyor olabilirler. jesus vs mohammed bunlardan biridir : filmde herşey ortadaydı ama saklama gayreti içinde sanırım : intihar etmek için değil de kadının kocası erken eve gelince kırmızı kadın donuyla pencerenin pervazına çıktığını hepimiz biliyoruz. kırmızılı kadın filmin adı. işte aşağıdan bütün sözlük gelmiş kahkahalarla onu izliyor. bu açıdan doğu- batı koşutluğuna esasen kendisi gene wilder vs şener şen karşıtlığıyla cevab veriyor.
  • - senin her şeyin o kadar ölçülü ki...
    diyebileceğiniz ve ne dediğinizi anladığını varsaydığımız göz kararı yazarlar. bize şöyle cevaplar verirler:
    - ölçü sensin!...
  • (bkz: andy kaufman)