şükela:  tümü | bugün
  • kuroshitsuji animesindeki phantomhive kontu. annesi ve babasını malikanelerinde çıkan bir yangında kaybetmiştir. bu yangından sonra 2 yıl ortadan kaybolur ve yanında kahyası (sebastian) ile döner. 12 yaşındadır ve şeytan sebastian michaelis'e hizmeti karşılığında ruhunu satmıştır. sağ gözünde sebastian'la olan anlaşmasının mührü vardır. mühür göze ne kadar yakınsa anlaşma o kadar güçlüdür, bu da demektir ki, ölümüne kadar ciel ve sebastian ayrılmayacaklardır ve sebastian ciel'in her istediğini koşulsuz şartsız yerine getirecektir.
  • uşağı sebastian'dan daha korkunç ve uşağından daha çok emirlere itaat eden canavar. hayatı nefret ve öç alma üzerine kuruludur. şeytana pabucunu ters giydirir.
  • ismindeki asalete ayrı kendisine ayrı hayran olduğum karakter . şeytan olmasıyla ruhunu yiyemeyeceği için sebastian'ı ve bizi hayal kırıklığına uğratsa da canımızsın phantomhive .

    edit . en yakın müttefikleri ölüm meleği kahyası şeytan hizmetçileri seçme suikastçi . adam cehennemi eve taşımış biz ruhunu kurtarsın diye bekliyoruz..
  • kuroshitsuji adlı animenin sevimli kontudur kendileri. şeytanla anlaşma yapan bu velede sevimli dedim evet. ilk bölümlerde pek sevmesem de git gide kanım kaynadı benim buna. bazen yanaklarını mıncırıp evimde besleyesim geliyor. nedendir bilmem bana edward elric'i hatırlatıyor. eduardom böyle davranmazdı herhalde ama ikisi de boyundan büyük laflar ediyor benzetiyorum galiba. seiyuuları farklı ama sanki seslerinde de biraz benzerlik var ya da ben aşırı anime izlemekten kafaları sıyırdım.
  • anime dünyasının en cool karakteri olabilir. ruhunu sebastian'a satmıştır. "sebastian mere da" diyerek ortaklıkta dolanır. çok küçük yaşta çok büyük travmalar atlatmıştır. kendine güvenen, kibirli ama bir o kadar da sevimli bir karakterdir. ciel-chan^^