şükela:  tümü | bugün
  • (italyanca ; s.m.) gok, sema, gokyuzu, hava, cennet
  • new york'da elit bir club. 2004 dancestar odullerinde best venue'ye adaydi ama alamadi.
  • new york'un en guzel clublarindan biridir cielo. tartismasiz en iyisidir demek istiyorum, ama devamli cluba giden biri olmadigim icin henuz bu sehrin butun dans mekanlarini gormedim. zaten bu sehirde boyle mekanlar o kadar hizli acilip kapaniyor ki, su tip diyaloglarla karsilasabiliyorsunuz:
    - bir corona lutfen.
    -corona satmiyoruz.
    -nasil olur? daha yarim saat once aldim ben.
    -sen onu studio 54'te almistin, az once 55 oldu burasi.

abartmayalim, konudan fazla acilmayalim. cielo yu digerlerinden ayri kilan en onemli unsur bence isletmesidir. kopek muamelesi yapmazlar, iceri girdiginizde "hosgeldiniz, iyi eglenceler" diyen biri bulunur. hafta sonlari her mekanda oldugu gibi burada da maymunlar goze carpsa da, kesinlikle gidilmesi gereken geceler olan pazartesi ve carsamba aksamlari herkesin tek bir amacla geldigini gorursunuz: dansetmek.
    yani neymis? dekorasyonu, muzigi, isletmesi ile nefis bir mekanmis burasi, gidilip gorulmesi gerekliymis.
  • (bkz: el cielito)
  • (bkz: cielo e terra)
  • 12 little west street uzerinde meat packing district'in bence en iyi gece clubudur. sokaktaki ve yan sokaklardaki diger gece clublerine gore ispeten kucuk olsa da caldigi muzik sayesinde kurtariyor. kapisi da cok cok kasici degil, genel olarak direk aliyorlar veya biraz bekledikten sonra girebiliyorsunuz. zaten sise ve masa alicaksaniz direk giriyorsunuz da cieloda pek gerek yok zaten ufak bir yer. haftanin hemen hemen her gunu farkli bir atraksiyon oluyor, sali ve carsambalari gormeye deger, ben gerci sali hic gitmedim ama iyi oluyor diyorlar... new yorka gelinir de gece disari cikmak dusunuluyorsa mutlaka ugranmasi gereken mekanlardan.
  • eger guest list'de adiniz yoksa, ortalama bir haftasonu gecesi icin, girise $25 vermeyi gozden cikarmalisiniz. sise bira $6, vokta $10 tarih itibariyla. yalniz kapidaki guvenliginden vestiyerine kadar ilgili calisanlariyla hizmet ve muzik dogrultusunda hak ediyor her cent'i.
  • murdoch grubunun italyan karasal yayınına da girdiği tv kanalıdır...
    hotbirdde şifresiz yayını mevcuttur...
    x files ve 24 dizilerinin eski bölümlerini dayamaktadır yayın akışına genel olarak...
    bununla birlikte project runway, cheaters gibi programları da vermektedir...
    sitesi: http://www.cielotv.it/ dir...
  • ispanyolca'da da gökyüzü anlamına gelir.