şükela:  tümü | bugün
 • sağlam dikiş olduğu rivayet edilir...

  bu deyim aslında sinifta kalmak sonucunda aynı dersleri tekrarlamak zorunda kalan şahıslar için kullanılırdı...
 • her isimden iki insanla çıkan insanlar için de kullanılan deyim.
 • 4 yıllık fakülteyi 8 yılda bitirenlerle dalga geçmek için sarfedilen söz.

  - ooo demek mezun oldun kaç yıl olduydu senin?
  - 8 yıl
  - çift dikiş yapmışsın sağlam olmuştur seninkisi ehheh
  - hay allahim yarabbim ya resulullah
 • bir pantalonu, ütü izi üzerinden değil, alternatif bir diğer iz üzerinden ütülemeye denir. pantalon, giyince iki ütü izinden oluşan ve bakanın gözlerini şaşı yapan iki eş-eksenli çizgi ile ütülenir. önceki ütü izi zaten yanlış yerdendir. *
 • okulu bitirmesine daha iki yıl olup da okulu uzatmayı garantilemiş insanlar için de kullanılır.
 • loft markalı kot pantolonların paçalarındaki dikiş şekli. normalden biraz daha yukarıdadır.
 • bu aksam tesadüfen servisde dinlediğim , kilit bir istanbul trafiğinde beni güldüren neşelendiren ve dinlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadıgım radyo programı. kadir çöpdemiri zaten severdim ama yıllardır radyo dinlemediğimden unutmuşum. fakat saba tümer' in ona böyle güzel eşlik edeceğini hayatta tahmin edemezdim. yıllarca boşuna o sinirli adamla program yapmış. aklımda kalan iki geyiklerini anlatayım.
  kadir klasik haberleri okuyor onlarla ilgili yorum yapıyor. stev jobs 1983 de bir kapsül hazırlamış 30 yıl sonra açılmak üzere içine birşeyler koymuş. fakat kapsül 10 yıl gecikmeli bulunmuş. fakat kapsülden beklendiği gibi müthiş icatlar falan cıkmamış. sabaya sordu kadir, sen ne bırakırsın gelecek nesillere. barış sevgi falan filan böyle bişeyler saydı saba. sana ne bırakmaları istersin diye sordu tekrar. saba dedi ki para. sonra ekledi ; bence o kapsüldeki işe yarar yazılımları falan çalmışlardır , icine eften püften şeyler koymuslardır. adam zaten ölmüş. milyonları cebe indirmişlerdir. kadir de dediki saba sen ne çakalmıssın ya. ilerde banka falan soymak istersem ekibin başına seni geçiricem.
  bi de arabayı park etmesini anlattı ama tamamen spontane . sanki programın reklamını yapar gibi açıkladım ama cidden cok komikti. gülmezseniz gelin yüzüme tükürün. ama balgamsız
 • bitti mi bitmedi mi elveda bile demeyen garip ya da bana mı garip gelen, iki ayrı cinsin bel altı muhabbetleri ve kaçınılmaz espirileriyle adlandırılmış süper fm programı. *
 • çift dikiş saglamlik aramak midir ya da belki fazla mantiga takili olmaktan kaynaklanabilir.
  sebepleri anlamak, anlayışta derinlik kazandırır. en azından bana öyle oluyor:)
  iç görülerimle bağlantım hep iyidir ve çoğu kez de onun yol göstericiliği ile yaşadım, sadece böyle de yapabilirdim ama doğam başka türlüsünü gerektiriyordu, buna ilaveten sebep-sonuç ilişkileri kurarak mantığımı da ikna ederek, çift dikiş ilerledim. her birimiz benzersiz kendi dinimize (hayat yolu) sahibiz.
  belki de castaneda'da bahsi gecen birlesim noktasinin kalici yerine cengellenmesi icin gereklidir cift dikis, hatta cift dikisler, kim bilir!
 • her akşam serviste maruz kaldığım program. kadir çöpdemir'in amansız çenesi ve saba tümer'in artık tiksinti veren kahkahaları ile tam anlamıyla kafa ütülüyorlar. normal zamanda bile bu ikiliyi yanyana kullanmak çok riskli hele ki iş çıkışı çekilecek dert değiller.