şükela:  tümü | bugün
  • nadide sultan'ın oyunculuk yeteneğini* sergilediği yeni dizilerden bir tanesi. kanal d'de gösteriliyor. iki kızkardeşin maceralarını konu alıyor.
  • nadide sultan ve o hizmetçi rolündeki kadıncağızı içermese tahammül edilebilecek bir diziyken, dikkatin nadide sultanın ne kadar çirkin, sinir bozucu, yeteneksiz ve evet, büyük göğüslü olduğuna yoğunlaşmasıyla sinirden bile olsa gülünemeyen bir komedi dizisi olmuş, nadide sultana öyle bir vurmak ki kendisinin afallaması* hayalleri insanın gözünün önünden geçiyor seyrederken, yakışmak.
  • dizideki baba, unlu bir teknik direktorumuzden esinlenmistir...
  • saçma sapan dizilerin jeneriklerini ezberleme konusunda uzmanlaşmış olan benin uç örneklerinden olan dizi. gecenin bu saatinde aklıma nerden geldiğini ise ben bile bilmiyorum. işte jenerik müziğinin sözleri ;

biz ikimiz, sen ve ben
    ya biz ya biz
    ya biz ya biz

bir elmanın iki yarısı
    bir yoncanın 3 yaprağıyız biz

başım belada kızlarımla
    kıskanırız seni herkesden
    tüm kadınlardan
  • hak ettiği değeri görememiş bir dizi. öyle ki jeneriğine bile ulaşılamıyor.
  • jenerik müziği durup dururken aklıma takılmış absürd, eski bir dizi.
  • (bkz: ya biz ya biz)
  • aklıma bu diziden ziyade pokemondaki roket takımı gelmiştir.

''belaya hazır olun, hemde çifte belaya.''
  • çocukluğumda ekranda gördüğüm ve jeneriğini en son dün duymuş gibi hatırladığım bir dizi olmasından mütevellit youtube'da tesadüfen görüp bir bölümünü izlemeye çalıştığım dizi. meğersem içeriğini tamamen unutmuşum. avrupa yakası izlemiş olanlar için özetlemek gerekirse; hani volkan ve aslı bir bölümlük bir dizide başrol oynarlar ve senaryosunu su ürünleri mezunu hevesli bir genç yazar da reytingde dibi gördüğü için dizi yayından kaldırılır, işte gülse birsel o bölümü sanırım bu diziyi düşünerek yazmış.