*

şükela:  tümü | bugün
 • daha daha mcdonalds i, dominos pizza si, semiha sakirlisesi, ornekal ilkokulu vardir. ara sokaklarinda tek tuk de olsa tek ya da cift katli, buyuk bahceli eski mustakil evleri vardir. bagdat caddesinin oturulmasi en munasip yeridir cunku ne cok kalabaliktir ne de cok tenha. kadikoye de yakindir bostanciya da; ulasim kolayligi saglar. bir de her pazartesi gunu selamicesme koprusunun altinda pazar kurulur. cok rahattir yani...
 • evimin semti ve cidden de en oturulası yerdir bağdat caddesindeki. herşey el altında şarküterileri, şanlık süpermarket, eve servis yapan bir sürü yeri ve imza pastanesiyle süperdir.
 • semte isim babalığı yapan(ve hatta çifte olduğuna göre analığı bile yapan)havuzların semt civarında görülmemesi de geleneksel bir türk adetimizdir.kozyatğında yatak oluşturacak sayıda koz olmaması, şişli de şiş olmaması gibi.(bı donem varmış gibi de bi açıklaması vardır bunların hep)
 • ciftehavuzlarin tepegoz sokaginda bahcesinde bir cift havuz bulunan yuksek bir apartman vardir. adinin da ciftehavuzlar olmasi tabiiki kimseyi sasirtmaz. semtin isim babasi olmasa da isim tesellisi gibi birseydir...
 • stratejik noktalarinin icine beyaz firin gibi bir yeri koymaktan ovunc ve hatta kivanc duydugum semt. evime sadece 20 sn. uzakta olan bu gida cenneti icin ayrica beyaz firin yoneticilerine ve ingiltere kralicesine te$ekkuru borc bilirim.
 • dar alanda yuksek deri$imli sozluk kullanicisi barindiran bir semtmi$, bugun bu goruldu.
 • kisaca jumbo olarak bilinen, miss burger veya j. burger seklinde isimleri olan son zamanlarda yeniden isim degistirmis olan mekani atlamamak gerekir, bira, sosis spesyel ve bolca cadde gurultusu ile ozellikle cuma, cumartesi aksamlari, "aman da buyuk klube kimler gelmis" diye geyik imkani da bulunan nezih kafe..
 • göztepeyle feneryolu arasında kalan, bu kadar küçük oluşuyla istanbuldaki diğer semtlere kıyaslayınca yaşayanların evlerini tarif etmelerini kolaylaştıran yer.

  imza pastanesi, şanlık market, yess clup, dia-sa, değirmen pastanesi, bahçecik kuaför, bilimum otobüs acentaları, yeşilbahar ilkokulu, meteoroloji istasyonu(gözlem evi), filamingo dönercisi, marmara büfe, adam's pizza mekanın renkli noktalarındandır.

  bir de delisi çok meşhurdur buranın, her sokak başında bir tane vardır. birer mihenk taşı olmuş bu delilerden bir tanesi, evdeki kocasına bağırmak için sokağa çıkar ve volümünü komşu apartmanlardan cam kapı kapalıyken de rahatlıkla duyulabilecek şekilde açıp küfreder, taktiği bir cümleyi bıkana kadar tekrarlamaktır. kocasının evde olmadığı durumlarda gider diasa çalışanlarına bağırır. bir diğeri tam bir jöndür, bir keresinde dolmuşta yan yana oturmuşluğumuz bile vardır, her daim deli değildir. sapıtmayı bir tiyatro oyuncusu kadar hazırlanarak, karakterine uyan replik ve kostümlerle bezenerek yoldan geçenlere sunar. tekelin ordaki kaldırımlarda durur, elinde kesici nesneler taşıyabilir, kasap önlüğü , deri ceket veya ressam şapkası kullandığı aksesuarlardandır. bir keresinde çay tabağı içinde domates ve salatalıkta taşıyarak saçmalıyordu, o benim favorimdi. ben ve tekeldeki kabak dışında herkes bu saldırgan olmayan deliden korkar ve kaldırım değiştirir.
 • (bkz: misafirlikler)