şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın hiç bir medeni ülkesinde göremeyeceğiniz ve türkiye'nin kafe, bar ve kafe barlarında hızla yayılan bir görgüsüzlük biçimidir.

  sanıyorum bu saçmalık, barzosu kezbanı bol nargile kafelerde çimlenip, bütün ülkeye sporları yoluyla yayılıyor.

  bi gün masada böyle oturmuş sonradan görme bi çifte usulca sokulup, "hayırdır yolculuk nereye" diye sormayı düşünüyorum..

  büdüt: hayır yani götünüzden kıllanıyorsanız evde oturun. yok " kıllanmiyoruz ama bakışlar bizi rahatsız ediyor" diyorsanız, insanların olduğu yerleri tercih edin.

  gercek aşkların yaşandığı yılların parklarında, sevgililer mecbur banklarda yan yana oturup, gözleriyle sevişirlerdi.

  biraz önce entrme konu olmuş bi çift, karşımda birbirlerinin yüzünü görmeden iki saat geçirdiler. mecburi olarak karşımdaki yakın masada olduklarından, ve bakış açılarımızın çok dar olmasından kaynaklı, üçlü bir ilişki yaşamak zorunda kaldık.

  enfes bir manzarayı, nefes kesen bir gün batımını aralarında paylaşamayıp, masanın aynı tarafına oturabilir de insanlar. ama şuan burda böyle bir durum yok nahlet getirsin. manzaraları direkt benim meymenetsiz suratım.

  pirimsisine sarılmak istiyorsan, bak karşıda koca sahil sizleri bekliyor. yok biz böyle iyiyiz diyosanız,alternatif sunayım size. metrobüse binip sabahtan akşama kadar inmeyin mesela..

  neyse ki kalktılar, ben bi bira daha söyliyim bari.
 • kuzum siz niye boylesiniz? nasil kotu bir cocukluk gecirdiniz de menopozdan sonra etrafindakilere saran, 5 yasindaki torunlarinin dahi gormek istemedigi yasli, dul ve cekilmez kocakarilara dondunuz bu genc yasta?

  tanim: olmayan gorgusuzluk. baskasinin alanini isgal etmedigi surece iki kisi ister yan yana oturur, ister karsilikli, isterse 75 derece aciyla.
 • tercih meselesidir.
 • oğlum sen sağ elinle yan yana otururken biz birşey diyor muyuz?
 • biz herhangi bir mekanda ekseriyetle kucak kucağa oturmayı tercih ettiğimiz için bu tip terbiyesizliklere allaha şükür başvurmuyoruz. bu ümmet yan yana oturma ahlaksızlığına düşmez, düşmeyecek de.
 • hafif 45 derece açıyla dönüp yanındaki insanla dipdibe sohbet etmenin keyfini yaşamamış fularlı tespiti. iş görüşmesi mi bu her an karşılıklı oturasın
 • karşısına oturup gözlerine bakmak varken, yanına oturmayı tercih eden kişilerden oluşur..
  evet, var öyle tipler.. ama görgüsüzlük olarak nitelendirmek doğru mu bilemiyorum..

  tercih meselesidir..
 • yerine göre yapılması güzel olan aktivite.zaman zaman bende sevgilimin yanına otururken lan acaba çok mu amele bir hareket, diye düşünmüşümdür.çünkü hızımı alamayıp ağzını burnunu yerim diyerek kedi sever gibi mıncırmaya başladığımdan en son karar verdiğim nokta uzun oturmayacağınız bir yerdeyseniz veya samimi davranmanızın uygun olmadığı bir yerde tercih etmeniz gereken karşılıklı oturmanızdır.
 • ne zaman manita karsimdan kalkip yanima oturmak istese "juri miyiz amk?" diye geri oturtuyorum.
 • görgüsüzlüktür evet.

  esasen amuda kalkıp ayaklarını asal eksene paralel uzattıktan sonra yine sağ ayaklarının alt noktasından göbeklerine uzanan dairenin maksimum çapını bulup, eşitleyip oturmalıdırlar. çünkü biz böyle gördük ailemiz den.

  bunlar hep temporal işsizlik.
  (bkz: derdini seveyim butonu)