şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyanın hiç bir medeni ülkesinde göremeyeceğiniz ve türkiye'nin kafe, bar ve kafe barlarında hızla yayılan bir görgüsüzlük biçimidir.

sanıyorum bu saçmalık, barzosu kezbanı bol nargile kafelerde çimlenip, bütün ülkeye sporları yoluyla yayılıyor.

bi gün masada böyle oturmuş sonradan görme bi çifte usulca sokulup, "hayırdır yolculuk nereye" diye sormayı düşünüyorum..

büdüt: hayır yani götünüzden kıllanıyorsanız evde oturun. yok " kıllanmiyoruz ama bakışlar bizi rahatsız ediyor" diyorsanız, insanların olduğu yerleri tercih edin.

gercek aşkların yaşandığı yılların parklarında, sevgililer mecbur banklarda yan yana oturup, gözleriyle sevişirlerdi.

biraz önce entrme konu olmuş bi çift, karşımda birbirlerinin yüzünü görmeden iki saat geçirdiler. mecburi olarak karşımdaki yakın masada olduklarından, ve bakış açılarımızın çok dar olmasından kaynaklı, üçlü bir ilişki yaşamak zorunda kaldık.

enfes bir manzarayı, nefes kesen bir gün batımını aralarında paylaşamayıp, masanın aynı tarafına oturabilir de insanlar. ama şuan burda böyle bir durum yok nahlet getirsin. manzaraları direkt benim meymenetsiz suratım.

pirimsisine sarılmak istiyorsan, bak karşıda koca sahil sizleri bekliyor. yok biz böyle iyiyiz diyosanız,alternatif sunayım size. metrobüse binip sabahtan akşama kadar inmeyin mesela..

neyse ki kalktılar, ben bi bira daha söyliyim bari.
  • yan yana oturan ciftin gozu disarda olur. karsi karsiya oturan ciftler goz goze bakar. gorgu kurallari gokten zembille inmedi.

bu son moda oturusta ciftlerin cafeyi yatak odalari olarak kullanmalarinin da payi var tabii. ozellikle muhafazakar ciftlerin.
  • tercih meselesidir.
  • oğlum sen sağ elinle yan yana otururken biz birşey diyor muyuz?
  • biz herhangi bir mekanda ekseriyetle kucak kucağa oturmayı tercih ettiğimiz için bu tip terbiyesizliklere allaha şükür başvurmuyoruz. bu ümmet yan yana oturma ahlaksızlığına düşmez, düşmeyecek de.
  • hafif 45 derece açıyla dönüp yanındaki insanla dipdibe sohbet etmenin keyfini yaşamamış fularlı tespiti. iş görüşmesi mi bu her an karşılıklı oturasın
  • birbirlerine, sana değil, baktığın yere bakmak, gördüğünü görmek istiyorum diyen çiftin olmayan görgüsüzlüğüdür.

mesela bu çiftimiz uzak kalır, dönerler yüzlerini ay dedeye, yanyanalardır yine o vakit.
  • karşısına oturup gözlerine bakmak varken, yanına oturmayı tercih eden kişilerden oluşur..
    evet, var öyle tipler.. ama görgüsüzlük olarak nitelendirmek doğru mu bilemiyorum..

tercih meselesidir..
  • tercihleriniz ozgur iradelerinizin sonucu degil. nereye seyahat edeceginiz bile yapilan yollarla belirlenir.

muhafazakarlar birbirini minciklayabilmek icin nargile cafeleri tercih ediyorlar. cunku baska turlu kapali bir mekanda bulusmalari imkansiz degilse de zor.
  • yerine göre yapılması güzel olan aktivite.zaman zaman bende sevgilimin yanına otururken lan acaba çok mu amele bir hareket, diye düşünmüşümdür.çünkü hızımı alamayıp ağzını burnunu yerim diyerek kedi sever gibi mıncırmaya başladığımdan en son karar verdiğim nokta uzun oturmayacağınız bir yerdeyseniz veya samimi davranmanızın uygun olmadığı bir yerde tercih etmeniz gereken karşılıklı oturmanızdır.