şükela:  tümü | bugün
 • yeni nesil para kazanma olayı. giren para kazanan bir çok tanıdık eş dost olunca bugün küçük bir yatırımla bende girdim.

  zaman ilerledikçe tavsiye ve yorumları paylaşacağım.

  --- spoiler ---

  çiftlik bank'ı tanıyalım...

  çiftlik bank evinizde,işyerinizde,cebinizde ve hatta arkadaşlarınız ve aileniz ile vakit geçirirken bile oynayabileceğiniz bir çiftlik oyunudur.. bu oyunda aldığınız tavuk,inek ve arılar diğer çiftlik oyunlarına göre tek bir farkı vardır.. size getirdiği yumurta,bal,süt gibi ürünler 'tl' ye çevrilmesidir.. sizde evinizin rahatlığında çiftlik bank oynayabilir eğlenirken kazanabilirsiniz.. oyuna ilk başlayan tüm üyelerimize '15 tl' değerinde altın hediye edilir.. bu altın ile kendinize bir adet 'manisa' tavuğu alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.. daha fazla kazanmak için daha fazla hayvan alabilir veya oyuna arkadaşlarınızı davet ederek üye olan arkadaşlarınızın yatırımına ömür boyu %5'a kadar ortak olmuş olursunuz.. ancak bu %5 lik kesinti arkadaşınızdan değil şirketimiz tarafından sizlere bonus olarak verilir..

  referans sistemi nedir ?
  referans sistemi oyuna daha fazla üye çekmek için yapılmış bir davet sistemidir.. bu daveti yapabilmek için oyuna giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan 'referanslarım' sekmesindeki size verilen, örnek : (https://www.ciftlikbank.com/?reg=0863).. referans link'inizi youtube, facebook, tiwitter, instagram, forum, vb. sitelerde sosyal platformlar'da paylaşarak kendinize referans bulabilir bu sayede kazancınızı sürekli bir şekilde arttırabilirsiniz.. gelen referansların size iki türlü etkisi olacaktır, bunlardan birisi üyeden gelen %5 lik bonus altın ikincisi referaslarınızın toplamından gelen referans sıralaması puanıdır.. referansınız olarak gelen kişiler oyunda ikinci tavuğunu kazandıktan sonra satışını yaptığı her hammadde için size %5'a kadar bonus altın gelecektir..

  referans sıralaması nedir ?
  referans sıralaması bir oyuncunun referans bölümündeki ikinci hayvanını satın almış oyuncuların toplam altın getirisinin rekabet ettiği bir sıralamadır.. bu sıralamada ilk 3'e giren oyuncularımız 1.ci %100 2.ci %50 3.%25 daha fazla kazanç ile ödüllendirilir.. örnek : günlük oyundan 100 tl kazanıyorsanız bu kazanç 200 tl ye çıkmış oluyor işte bu yüzden referans sıralaması oyuncularımız için çok cazip bir avantajdır.. referans sıralaması her hafta pazar günü gece saat 00:00'da sıfırlanır ve yeniden başlar bu yüzden oyuna geç başlamış olsanız dahi referans sıralamasına girip x2 kat daha fazla kazanmak için hala bir şansınız var..
  üretim ve yem deposu nedir ?
  üye üretim deposu üyenin kümesindeki hayvanların toplamının ürettiği hammaddenin biriktiği yerdir.. üyenin deposu ne kadar büyük olursa o kadar fazla üretim depolayabilir eğer sık sık oyuna giremeyen bir oyuncuysanız deponuzu sol menüde bulunan depo sekmesinden 1 altın karşılığında 500 üretim daha arttırabilir. daha az oyuna girerek daha fazla hammadde depolayabilirsiniz.. aynı şekilde yem deponuzda sizin için önemlidir yem deponuzun seviyesini sürekli kontrol etmeli ve yeminiz azaldıkça market bölümünden yem satın alarak yeminizin eksiye düşmemesine dikkat etmelisiniz.. yeminiz eksiye düştüğü taktirde kümesinizde hayvanlarınızın üretimi durur..

  puan sıralaması nedir ?
  puan sıralaması oyun genelinde oyuncunun sattığı bal,süt,yumurta satışı ile artmaktadır.. en çok ürün satışı yapan (hammadde) üye sıralamada en üst sıraya gelecektir top 10 listesinde ilk ü oyuncumuz ödüllendirilecektir.. birinci olan oyuncumuz rastgele bir hayvan ile ödüllendirilir ikinci olan oyuncumuz bir depo hammadde ile ödüllendirilir (deposunun seviyesi kadar).. üçüncü oyuncumuz bir depo yem ile ödüllendirilir.. puan sıralaması her hafta pazar günü gece 00:00'da sıfırlanır ve ödüller hak sahiplerine dağıtılır..

  birlik sistemi nedir ?
  birlik sistemi oyuncuların gruplar halinde ortak bir amaç için bir araya gelerek ortak bir kar elde etmesini sağlayan bir sistemdir.. bu sistemde bulunan tüm oyuncular diğer tüm oyunculardan belirli bir çıkar sağlamaktadır.. bunu kısaca özetlersek 10 kişilik bir birlikte saatlik 100.000 hammadde üretildiğini düşünelim bu hammadde tüm üyelerin saatlik üretiminden %1 %5 ve %10 bonus olarak birliğin hammadde deposuna aktarılır.. bu hammadde deposu dolduğunda birlik başkanı bu depodaki ürünleri satarak birliğin tamamını eşit bir şekilde altın aktarılmasını sağlar.. bu sayede birlikte bulunduğunuz için extradan %1 %5 ve %10 gibi extra kazançları birlik sıralamasına göre kazanabilirsiniz..

  birlik sıralaması nedir ?
  birlik sıralaması birliğin birlikteki kişilerin toplam puanı ile şekillenir ve en iyi 4 birlik %1 %5 ve %10 hammadde üretimi ile ödüllendirilir.. en iyi birlik %10 üretim payı alırken 4 üncü olan birlik ise %1 lik pay ile deposuna katkıda bulunmuş olur.. dördüncü sıradan sonra gelen tüm birlikler %1 katkı payı ile ödülledirilir.. birlik deposunda biriken katkı payı dediğimiz bu hammmadeler birlik içindeki kişilerden kesilmez.. bu şirketimiz tarafından oyunculara verilmiş bir bonus hammadde desteğidir.. birliğinizde ne kadar üretimi fazla olan oyuncu var ise birlik deponuz o kadar fala üretim yapar ve sıralamanızdabuna göre şekillenir.. birlik kurmak isteyen oyuncular sol menüde bulunan birlik sekmesine tıklayarak birlik kur bölümünden kendine ait birliğini 100 altın karşılığında kurabilir ve kendi, ekibini oluşturabilir.. birlik başkanı olmanın en büyük avantajlarından birisi her ay yapılan krallık seçimlerine aday olabilme imkanıdır.. birlik profilinizde birliğinizin ne kadar deposu olduğunu görebilir ihtiyacınıza görebu depoyu büyütebilirsiniz.. depoyu büyütebilmek için birlik başkanı olmanız gerekmez bir birliğe üye olan herkeso birliğin deposunu ve üye limitini kendi altınları ile arttırma yetkisine sahiptir.. ancak depodaki ürünleri sadece birlik lideri satabilir.. yeni bir oyuncuyu sadece birlik lideri birliğe davet edebilir diğer oyuncular diğer birlik üyeleri yeni bir oyuncu daveti yapamazlar.. gelen birlik teklifini görmek için profil kısmındaki birlik teklifleri sekmesinden birlik tekliflerini kabul veya red edebilirler..

  kazandığım altınları nasıl paraya çevirebilirim ?
  kazandığınız altınları paraya çevirebilmek için bazı şartlarımız mevcuttur.. 1. kümesinizde en az 2 hayvanınız bulunmalıdır.. 2. en az 20 altınınız olmalıdır yani (20.000) altına tekabul eder. 3. bir papara.com e-cüzdan numarasına sahip olmanız gerekmektedir.. bu şartlara uygun iseniz para çekmenizde herhan gibi bir problem yoktur.. para çekme talebenizi sol menüde bulunan 'ödeme al' butonuna tıkladıktan sonra kişisel bilgileriniz ile birlikte çekmek istediğiniz tutarı yazarak para çekme talebinde bulunabilirsiniz. para çekme talebiniz en geç 1 ila 5 dakika içerisinde papara hesabınıza çekebilrisniz. işlem ücreti tüm üyeler için %2 tl dir.
  altın nasıl satın alabilirim ?
  altın satın alabilmek için bir çok ödeme yöntemimiz mevcuttur bunlar : 'kredi kartı,inninal kart,ön ödemeli kartlar,bankamatik kartları,maaş kartı,kısaca master visa logosu bulunan bütün kartlar,havale,eft,ptt ve mobil ödeme.. yöntemleri ile kolaylalık ile hesabına altın alabilirsiniz havale ile altın alımlarında 1 altın 1 tl den işlem görür. mobil ödeme ile 1 altın 1.10 tl den işlem görür mobil ödeme yapmak için facebook sayfamızdan iletişim kurmanız gerekmektedir.. papara ile alınan altınlarınız hesabınıza otomatik geçecektir mobil ödeme ve havale ile ödeme yapacaksanız bizim ile iletişime geçmeniz gerekmektedir..

  papara sistemi nedir ?
  papara sizin oyunda kazandığınız altınları , 7/24 çekebileceğiniz ve oyuna altın yatırmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir sistemdir. bunun için onaylanmış bir papara hesabınızın olması gereklidir.

  --- spoiler ---

  referans linki
 • https://www.ciftlikbank.com/ adresinden girilen bir oyun sitesi. ancak oyun demek hafife almak olur çünkü kaydolduktan sonra verilen 15 altın ile sadece 1 tavuk alabiliyor ve çok da ilerleyemiyorsunuz. hesaplarıma göre sürekli başında olsanız bile ikinci tavuğu alabilmeniz 7 ayı buluyor.

  eğer parayla oynarsanız (depoların hiç dolmadığını ve düzenli girdiğinizi var sayarsak) paranın kendini amorti etmesi en az 6 ayı buluyor.

  elbette bu ideal şartlarda. ürün/altın grafiği olmaması gelirin muğlak olmasına sebep oluyor. üstüne hayvanların 365 günlük yaşam süresi ve depo maliyetleri de eklenince olay yine "acaba verdiğim parayı geri alabilecek miyim" türünde bir oyuna dönüyor.

  ciplak vatandas uktesiydi.
 • kim bulduysa zeki insanmış. oynayana kazandırmasının ötesinde oyun sahibi ciddi anlamda kar sağlıyor. bilgi için yazabilirsiniz.
 • mobil oyun görünümlü ponzi scheme gibi duruyor. eninde sonunda patlar. uzak durulması tavsiye edilir.
 • bir arkadaşımın söylediğine göre 15 bin kredi çekip 3 tane arı aldığı oyun. üç arı günlük 100 -120 gibi bir para kazandırıyormuş aylık 3000 tl gibi kazanıyorum dedi. 1 sene sonra arılar ölecekmiş. enteresan bi şey. şimdilik bildiklerim bu kadar. kumarın böylesi pes diyorum.
 • (bkz: kumpas)
 • yeni bir internetten para kazanma sitesi. kendi youtube kanalımda site ile ilgili bir tanıtım videosu hazırladım. internetten para kazanma işleri ile ilgili arkadaşlar faydalanabilir.
 • abimin market alışverişini bu oyun üzerine kurduğu gerçeği ile yüzyüzeyim şuanda.oyundaki tavuğundan yumurta getirttiğini iddia etti biraz önce büyük paralar dönüyor zannımca.
 • k.k.t.c kanunlarına göre hareket etmesi insanı kuşkulandıran online oyun. bir de oyunda şuan 1 altın 1 tl. bunun değerini düşürme kararı alınmasını engelleyen bir durum göremedim. riskli yatırımdır.