şükela:  tümü | bugün
  • https://www.ciftlikbank.com/ adresinden girilen bir oyun sitesi. ancak oyun demek hafife almak olur çünkü kaydolduktan sonra verilen 15 altın ile sadece 1 tavuk alabiliyor ve çok da ilerleyemiyorsunuz. hesaplarıma göre sürekli başında olsanız bile ikinci tavuğu alabilmeniz 7 ayı buluyor.

eğer parayla oynarsanız (depoların hiç dolmadığını ve düzenli girdiğinizi var sayarsak) paranın kendini amorti etmesi en az 6 ayı buluyor.

elbette bu ideal şartlarda. ürün/altın grafiği olmaması gelirin muğlak olmasına sebep oluyor. üstüne hayvanların 365 günlük yaşam süresi ve depo maliyetleri de eklenince olay yine "acaba verdiğim parayı geri alabilecek miyim" türünde bir oyuna dönüyor.

ciplak vatandas uktesiydi.
  • bir arkadaşımın söylediğine göre 15 bin kredi çekip 3 tane arı aldığı oyun. üç arı günlük 100 -120 gibi bir para kazandırıyormuş aylık 3000 tl gibi kazanıyorum dedi. 1 sene sonra arılar ölecekmiş. enteresan bi şey. şimdilik bildiklerim bu kadar. kumarın böylesi pes diyorum.
  • (bkz: kumpas)
  • abimin market alışverişini bu oyun üzerine kurduğu gerçeği ile yüzyüzeyim şuanda.oyundaki tavuğundan yumurta getirttiğini iddia etti biraz önce büyük paralar dönüyor zannımca.
  • yatırımsız neredeyse zaman israfı çiftlik oyunu.

nedir, ne değildir diye bakınırken kendimi 100 tl ödeme yapmış vaziyette buldum. iyi mi ettim, kötü mü ettim zaman gösterecek.
    oyuna kayıt olurken verdiği manisa tavuğunun üzerine endülüs tavuğu aldım*
    meraklıları refimden kayıt* olabilir.

* server 2
  • açıkçası gelen yatırımları reelde de yatırıma dönüştürerek para kazandıkları kısmına göreceli olarak ikna oldum. başlangıç için 10 bin tl gibi bir rakamla bir süre sistemi izleyeceğim. devamında gerekirse şubelerinde birer çay içerek, sistemin patronları ile görüşerek yatırımımı katlayıp katlamama kararı alacağım. tabi bilen, fikri olan suserlar yeşillendirirse ziyadesiyle memnun olurum.

not: kısmi olarak saadet zinciri bulunması hususundan işkilleniyorum her ne kadar yatırımlarını insanın gözüne soksalar da göze sokulan kısmın yeterli olmadığı kanısındayım.
  • yaklaşık bir iki haftalık gözlemim sonucu, gün itibariyle 500 tl ile dahil olduğum yatırım oyunu.

bu arada belirteyim; başkasının referansı ile üye olduğunuzda 1 adet manisa tavuğu hediye ediyorlar. siz de oyuna ücretsiz bir adet tavuk ile başlamak isterseniz aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz;
    http://tr-2.ciftlikbank.com/index.html?ref=sdtxcn

bu tarz hedelere ne güvenirim ne de üzerine düşünürüm ama çevremdeki güvendiğim birtakım insanların buradaki varlığı ve para kazandıklarına şahit olmam beni ciddi ciddi düşündürmeye başladı.
    bu arkadaşlarım günlük 20 tl ile 150 tl arasında para kazanıyorlar. tabi bu paraları kazanmak için sisteme en az 2500-3000 tl ile giriş yapmanız gerekiyor. benim hedefim de ilk etapta böyle bir girişim.
    bunun için de endülüs tavuğu iyi bir yatırım gibi gözüküyor. hem az yem tüketiyor hem de verimi yüksek. fiyat olarak da iyi (88 tl/adet).

sistem patlar mı bilmiyorum açıkçası. şu an için her şey güven veriyor. 50.000 üzeri yatırımcısı olan büyük bir topluluk.
    facebook sayfalarında da sayı 60.000'i aşıyor.
    ev, araba parasıyla yatırımlarla büyük risk alıp ciddi miktarda para kazananlar var.

bu arada 1000 tl üzerindeki yatırımlarınız için ıslak imzalı sözleşme talep edebiliyorsunuz. yatırımcılarının güvenini kazanmayı da ihmal etmemeye çalışıyorlar.
    araştırdığım iki haftalık süreçte neredeyse hiçbir yerde haklarında şikayet okumadım zaten.
    yalnız dikkatimi çeken en büyük olumsuz durum, şirket hesaplarının kktc'de olması. finans, yatırım işlerinden pek anlamam ama bu kıbrıs işi beni biraz kıllandırıyor açıkçası.
    şu an için 3 tane çiftlikleri var. ileride bu sayı artacaktır. ürettiklerine alıcı buldukları sürece buradan çok kişi ekmek yer gibime geliyor.

ileride bir gün buralara gelip rezalet başlığı açmak zorunda kalmamak dileğiyle..
  • android uygulamasının yorum kısmında da neredeyse herkesin referansla kayıt olursanız 1 adet manisa tavuğu hediye ediliyor cümlesi koca bir yalan olmakla birlikte; ister referansla kaydolun, isterseniz referanssız kaydolun söz konusu tavuk hediyesi verilmektedir. bu yüzden üç kuruşluk referans geliri kasıcam diye insanları yanıltmanın anlamı yok.

ayrıca ekşisözlük duyarlılığıyla belirtmeliyim ki sistem yakın zamanda patlayacak hissiyatı içerisindeyim. o yüzden yatırım yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. bu sistem %99 ponzi, titan zinciri, mega fabrika... adına ne derseniz deyin zirveyi gördükleri an çekip gidecekler.

ha benim çöpe atacak param var diyorsanız da reflerim aşağıda buyrun kaydolun bana da üç kuruş hayrınız dokunsun*

server 1
    server 2
  • dün akşam saat 20:00 itibariyle tr2'de, yeni üye olan herkese 88 tl toplam kazanca sahip denizli tavuğu hediye kampanyası başlatmış firma.

buradan referansım ile üye olabilirsiniz.

bindik bir alâmete, gidiyoruz.
    gelin hep birlikte mağdur olalım sevgili arkadaşlar.
  • internette vakit öldürürken para kazanmak istiyorsanız bu söyleceklerimi dikkatle dileyin. çiftlik bank denen oyun yatırımlı ya da yatırımsız para kazanmanın en kolay yolu. aylık 1500-2000 liraya kadar para kazanabileceğiniz ek bir gelir. yatırımlarınızla doğru orantılı olarak bu parayı katlayabilirsin bile. https://tr-1.ciftlikbank.com/index.html?ref=bxfxx8 bu referans koduyla kayıt olursanız hem siz hem de ben kazanmış olacağım. şimdiden teşekkür ederim.