şükela:  tümü | bugün
 • https://www.ciftlikbank.com/ adresinden girilen bir oyun sitesi. ancak oyun demek hafife almak olur çünkü kaydolduktan sonra verilen 15 altın ile sadece 1 tavuk alabiliyor ve çok da ilerleyemiyorsunuz. hesaplarıma göre sürekli başında olsanız bile ikinci tavuğu alabilmeniz 7 ayı buluyor.

  eğer parayla oynarsanız (depoların hiç dolmadığını ve düzenli girdiğinizi var sayarsak) paranın kendini amorti etmesi en az 6 ayı buluyor.

  elbette bu ideal şartlarda. ürün/altın grafiği olmaması gelirin muğlak olmasına sebep oluyor. üstüne hayvanların 365 günlük yaşam süresi ve depo maliyetleri de eklenince olay yine "acaba verdiğim parayı geri alabilecek miyim" türünde bir oyuna dönüyor.

  ciplak vatandas uktesiydi.
 • mobil oyun görünümlü ponzi scheme gibi duruyor. eninde sonunda patlar. uzak durulması tavsiye edilir.
 • bir arkadaşımın söylediğine göre 15 bin kredi çekip 3 tane arı aldığı oyun. üç arı günlük 100 -120 gibi bir para kazandırıyormuş aylık 3000 tl gibi kazanıyorum dedi. 1 sene sonra arılar ölecekmiş. enteresan bi şey. şimdilik bildiklerim bu kadar. kumarın böylesi pes diyorum.
 • (bkz: kumpas)
 • yeni bir internetten para kazanma sitesi. kendi youtube kanalımda site ile ilgili bir tanıtım videosu hazırladım. internetten para kazanma işleri ile ilgili arkadaşlar faydalanabilir.
 • abimin market alışverişini bu oyun üzerine kurduğu gerçeği ile yüz yüzeyim şuanda.oyundaki tavuğundan yumurta getirttiğini iddia etti biraz önce büyük paralar dönüyor zannımca.
  --- spoiler ---

  büyük paralar döndü döndü herkesin g.tüne girdi.
  --- spoiler ---
 • sahil yollarında denize en yakın olan önünde bir gün önceden yenmiş çekirdek kabukları serili, yeni tanışmış çiftlerin yüzlerinden daha çok denize bakarak oturdukları aslında üç kişilik ama iki kişi oturursa yanlarına gidip oturamıyacağınız için çift kişilik olan banklar.
 • k.k.t.c kanunlarına göre hareket etmesi insanı kuşkulandıran online oyun. bir de oyunda şuan 1 altın 1 tl. bunun değerini düşürme kararı alınmasını engelleyen bir durum göremedim. riskli yatırımdır.
 • sağda solda adını duydum, üstteki entryleride okumadım ve nedir diye detaylı bir şekilde araştırmadım.

  klasik diğer sistemler gibi üyeleri tarafından savunuluyor.

  akıllı olun, girmeyin böyle sistemlere. sene 2017 olmuş hala bu kadar enayiyi nasıl bulabildiklerine hayret ediyorum.

  nasıl ki, x kişinin ameliyat olması için yardım toplanıyorsa bu sistemlere katılan insanlar için de para toplanılmalı ve zeka nakli alanında araştırmalara harcanmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap