şükela:  tümü | bugün
377 entry daha
  • az önce televizyonda reklamını görüp öğrendiğim oluşum.

35 bin büyükbaş kapasiteli tesis açacaklarmış. oha lan hollanda'nın neresiymiş bu, diye reklamı izledim. bayağı bayağı konya'da diyor.

konya'da, türkiye'de. etin kilosunun 30 tl'den başladığı, bir kg mercimeğin 5 lira, mazotun 5 küsür lira olduğu güzide tarım ve hayvancılık ülkesinde(!)
  • bu gün bir arkadaşımın bahsettiği limited şirket . dediğine göre yüze, seksen veriyormuş daha önce küçük paralarla girip çıkarmış parasını ve güvenmiş de. sonra 11k ile girmiş sordu bana ne diyorsun diye, uyardım ne ettiysem anlamıyor siz de ille bu işe girecem diyorsanız oraya vereceğiniz parayı gözden çıkarın sonra üzülürsünüz.
    önemli not: yatırım tavsiyesidir.
  • bir şeyin ponzi oyunu olup olmadığını anlamanın en iyi yolu bakanlıktır.

bakanlık ödül veriyormuş, vermiş, verecekmiş... gibi söylentiler duyuluyorsa, bingoo saadet zinciri.
  • matematik ve ekonomi bilmeyen okumuş ekşici cahil ergenlerinin aylardır batırmaya çalıştığı oluşum. '201x ekonomik krizi' furyasına benzerse komik olur. merakla izliyoruz
  • bir yukardaki entry'de (bkz: ponzi scheme) nedir bilmeyen yada çiftlik banka yatırım yapmış, yan basmış olan kişi çırpınışıdır.

uzak durun.