şükela:  tümü | bugün
134 entry daha
  • #71573165 bu entryden sonra ilk kez bugün de işyerinde çiftlikbank adını duymamla tüylerim diken diken oldu. aynı işyerinde çalıştığım arkadaşlarım çiftlikbanktan bahsetti, şaka gibiydi. neyse yavaş yavaş anlatacağım durumu:

ortada adını bildiğimiz 4 şirket var.
    1. fame game hayvancılık san ve tic a.ş. : şirket sermayesi 200.000.000.-tl ve 08.08.2017 kuruluşlu. üyelerin hepsi bu firmayla sözleşme imzalıyor. bu şirketin ito kayıtlarına göre yetkilisi ceo diye tanıttıkları "mehmet aydın" değil. ceo'lar; savaş yıkılmaz, ahmet furkan ferman ve serdal dostdoğru diye birileri. bu şirketin 100% hisse sahibi ise fame game software ltd..

2. fame game software ltd. : kıbrıs firması. 04.04.2017 kurululuşlu ve 100.000 usd sermayesi var. 80% mehmet aydın + 20% fatih aydın. en azından ilk kuruluş itibariyle. kıbrıs firması olduğu için güncel ortaklık yapısına erişilemiyor.

3. fame game software ınc : abd menşeili firma. şu an kullanılan serverdan giriş yapılan web sayfası, ssl sertifikaları vs bu firma adına alınıyor. bu firmanın da yetkilileri arasında mehmet aydın var. ancak pek çok amerikan web sayfasında bu firma gayri faal görünüyor.

4. çiftlik bilgi işlem tarım hayvancılık ticaret ltd şti.: 10.000.-tl sermayeli. mehmet aydın ve fatih aydın'ın hissedar ve müdür olduğu şirket. ayrıca pek çok tapu bu şirket adına alınıyor.

200 milyon tl ile başlayıp, 10.000.-tl'ye kadar düşen bir sermaye . daha önemlisi fame game hayvancılık ile sözleşme imzalayıp, gayrifaal olarak görünen bir firma üstüne kayıtlı web sayfasından işlem yapılıyor.

garip olanı ise, birileri orada burada koyduğum paradan çok daha fazlasını kazandım diye ortalıkta dolanıyorlar. tr'deki şirket ağustos ayında kuruldu, kıbrıs'taki şirket nisan ayında kuruldu. onlar bile 1 yılda 150% kazanacağını söylerken, 2-3 ayda nasıl koyduğun paranın üstünde kazandığını iddia edebiliyorsun? ve yine dediğim gibi tr'deki şirket ağustos ayında kuruldu, daha önceden girdiğini iddia edenler hangi şirket üzerinden bu işlemleri yapıyordu?

bütün bu ciddi detayları geçersek; tesis videoları komedi. 3-4 tane ineği, tavuğu, 3 tane kazanı ve kepçeyi tesis gibi gösteriyorlar. hep üstten tesis görüntüsü. koca paravanların altında bomboş masa sandalye. ve tüm tesislerin etrafında in cin top oynuyor. arkadaşım yanında bir tane daha tesis olmaz mı. hem ne kadar paran olursa olsun; ciddi bir tesis açmak için şirketler aylarını harcarlar. yok öyle haftada bir tesis açmak dünyada.

o nedenle öncelikle bu şirketin, öyle sütten, peynirden, yumurtadan bu paraları kazandığını unutun. öyle bir para olsa koç, sabancı hatta en çakalından kolin, limak falan uyuyor da, bizim bursalı saf görünümlü mehmet aydınımızın aklına böyle bir fikir geliyor ve paraya para demiyor. inanmak istediğiniz buysa, hayırlı işler.

bu bir ponzie sistem ya da diğer adıyla saadet zinciri, bunu kabul edelim.bir şekilde bankacılık sistemi gibidir, kaydi para yaratır. sen 100 tl yatırırsın ve sana karşılığında 250 tl vereceğini iddia eder. hiç bir finans sisteminde böyle bir kar yoktur. yatırdığın 100tl, 1 senede azamiii 125 tl olsa; sistemde 250 tl var ama kasada 125 tl var. 125 tl kayıp. bunun gibi 10 kişi para yatırsa, sistemde 2500 tl olacak, kasada ise 1250 tl. bu paradan da patronlarımızın reklam, tesis, yat-kat, ferrari yatırımı yaptıklarını düşünürsek, kasada kalacak para en iyi ihtimalle 1.000-tl. böylece 250 tl'si olduğunu düşünen 4 kişi hesabından para çekmeye kalksa, sistem çökecek.

kabaca ponzie sistem bu. ancak bunlarınki daha tehlikeli. çünkü bunun bir ponzie sistemi olduğunu kabul etmiyor ve pek çok mağaza? ve tesis? açıyor, reklam veriyor. (ben ne mağazasını gördüm ne de tesisini. neyse belki de ben görmemişimdir.) şimdi 2 tane ihtimal oluyor.

1- eğer ki bunlar gerçekten o mağazaları açıyorsa, çok fazla tutunamayacaktır, kira, sabit giderler vs. çünkü bir üretim falan yok. ve şirket en kısa sürede bol reklamla, bol tanıtımla insanların güvenini kazanıp, kısa sürede çok para toplayıp, gerçek sermayedarlar hawai adalarına gidecek.

2- eğer ki bunlar sadece tabela olarak o mağazaları açıyorsa, bu zaten bir üretim olmadığı ve insanların gözünü boyayıp dolandırmaya çalıştığı anlamına gelir. ve şirket kısa sürede çok para toplayıp, gerçek sermayedarlar hawai adalarına gidecek.

yaw ihtimalleri falan da boşverin, dolandırılıyorsunuz, siz olmasanız bile sizden sonra gelecek birileri dolandırılacak ve buna siz de neden olmuş olacaksınız.
  • garip bir girişimcilik hikayesi, gittikçe de büyüyor. ilk önce tamamen sanal bir şey olduğunu düşünmüş olsam da bir çok tesise sahip olmakla birlikte yeni tesisler de ekleniyor. çok pimpirikli 2 arkadaşım bu işe para yatırdı, ben de düşünüyorum ciddi ciddi.
  • bugün 450 lirayla giriş yaptığım sistem.bir adet tosun aldım 430 liraya.12 ay sonunda net 650 lira kar getiricek.şu anlık gayet mantıklı görünüyo çiftlikten hisse almak gibi bir şey.
    edit: abartılığı gibi uçuk karlar vaad etmiyo.ben kampanyayla aldığım için kar bu şekilde yüksek.normal şartlarda yıllık karınız tüm giderler gittikten sonra %70-80 civarı.%100 kara ulaşmanız imkansız
31 entry daha