şükela:  tümü | bugün
 • ev arkadaşlarımdan birinin 10 bin tl kredi çekerek zamanında girdiği oyun. başlarda nasıl söylüyoruz ama girmesin diye tutuşuyoruz. arkadaşı arabasını satıp girmiş yok 4 ayda parasını çıkarmış diye diye girdi inatla. bi de durumu iyi değil yani ödemeleri varken üstüne kredi çekip girdi. neyse başlar alıyo parasını ama biz hala taşşak geçiyoruz,inanmıyoruz. bir süre sonra da rutine bindi adam bildiğin para kazanıyor ordan ya,işi vardı işinden daha çok para kazandırıyordu çiftlik bank. tabi işte hedef kitleleri iq su düşük olanlar olmalı ki bizimki işinden ayrıldı ve bütün gün evde kripto para bilmem ne diyor. bi de o işe girmiş 5 bin çekip. bir sik anlamaz etmez,twitterdan iki üç lavuk ne derse onlara göre iş yapıyordu,nitekim sonunda bitcoin mitcoin kalmadı battı. hemen ardından çiftlik bankın da foyası ortaya çıkınca şimdi nasıl çalışıyor var ya sabah 7 de direk ayakta,önceden sallanırdı 9 da 10 da giderdi arada. şimdi borçlarını ödemesi taksitleri yetiştirmesi lazım olunca it gibi çalışıyor.
  valla üzüldüm tokatlanmasına ama hak ediyordu bizimkisi. parasını da amorti edeli çok oldu aslında. 10 bin kredi çekti,faizle 11 bin ödemesi var,bunun eline 19 mu 20 mi ne geçmiş. lakin bizimkisinde para biriktirme yok hep yeme var,şu an 4 taksidi daha var ve para suyunu çekti. kara kara düşünüyor sözde,yarın bir gün aynı bi şekilde yine kandırırlar bunu ha demedi demeyin.
 • kerizlemenin kitabını yazmıştır bu arkadaş.

  eyyy buna kanan, paralı sıradan vatandaş arkadaş sana sesleniyorum, şunu kafana iyice sok ki ,

  bu memlekette beleş para kazanamazsın, öyle bir kapı olsa da sana yedirmezler,
  sen gittiğinde köşe başı tutulmuş olur, sende soyulduğunla kalırsın.
 • taa orta asyalardan gelen şu güzel halk bir el atsa da bizi de şu sefillikten kurtarsa. mehmet'e verdikleri desteğin dörtte birini verseler yeter bana. öyle uruguay hayallerim de yok. sakız ya da kos adası yeterli benim için; hem de bu güzel vatana yakın olmuş olurum. iban bilgilerimi mesajla isteyebilirsiniz.

  not: "son barkod okuyucu'yu sefillikten kurtarma kampanyası, istanbul valisi fahrettin kerim gökay tarafından da desteklenmektedir.
 • o kurucunun tipinden sahtekar olduğu belli.yine de para yatıranları kınamamak gerekiyor ama akıl işi değil.
 • hakkında şöyle bir şiir'e denk gelip yarım yarım yarıldığım, imam hatip mezunu olan, iş-kur kayıtlarında overlokçu olarak görünen, eskiden bir ara rap yapmış olan söğüşleyici şahsiyet.

  "uruguayda taşakları yaydın
  yav sen bunlara ne kadar kaydın
  bu kerizleri inek gibi sağdın
  helal olsun mehmet aydın."
 • 94 sayfa boyunca farklı cümlelerle övülüp göklere çıkarılan bir suç şebekesi.

  evet kabul; bunlara para kaptıranlar gerçekten keriz, akılsız, sağılacak inek...

  fakat adamlar hırsız lan. senin arabanın camını patlatan, çantanı kapıp kaçan, evine girip ortalığı talan edip işine yarayanları alıp gidenlerden daha büyük, daha alçak, daha organize, daha şerefsiz hırsızlar bunlar.

  kimse "o hırsız eve zorla giriyor, bu kerizler kendileri kucağa oturmuş" demesin.

  bu durum hırsızlığı haklı çıkarmaz. hani biz çiftlik bank kerizlerinden çok daha zekiyiz ya, yarın bir zaafımızı kullanarak banka hesabımızı boşalttıklarında arkalarından küfür etmeyeceğiz o zaman, ben kerizim, adamlar iyi yaptı helal-i hoş olsun deriz.
 • sonuçta kuruculuğunu yapan ülkemizin parlak zekalı genci ; (bkz: türkiyenin en büyük öküz çiftliğini kuracağız) demişti.
  başarmıştır.
 • şu ceo diye çıkardıkları adamın neyine güvenip de yatırım yaptı onca millet ben anlamadım.ya adamın dolandırıcılık yapacağı değil de en azindan tipi duruşu ben bu işi batiririm diye bağırıyor.
 • (bkz: #74671634) akp seçmeninin fakir olmadığını bu entryde yazmıştım. akp seçmeninde tahayyül edemeyeceğiniz kadar çok para vardır. çiftlik bank'a para kaptıranlar bunun 10 misli parayı başka bir oluşuma yatırabilirler batarsa yine paraları bitmez.