şükela:  tümü | bugün soru sor
 • %200 kar nasıl elde eder bunlar ya diyen bizlere tokat gibi çarpan cevaptır. ben tatmin oldum açıkcası. yarın istifa edip yumurta işine gireceğim.

  --- spoiler ---

  1 civciv 5tl ye satiliyor pazarda. civciv 6 ayda yumurtlamaya başlar. ve 1 yilin sonunda da ölmez. bir yil sonrada cok rahat 30tl ye satarsiniz. arti olarak 6 ay boyunca gunde 1 yumurta hadi 2 gun olsun yem masrasina duselim. ?? 180 gun yapar buda 90 yumurta. cifti 1tl den 45 tl eder. 25+45 toplamda 70tl kar ettirir. sözüm %200 kar nerde diye ciyak ciyak yorum yapan aydin gecinen cahillere hesap ortada imkanin varsa al sana 5tl ye 75tl kazanmanin yolu. %1500 kâr. bizim imkanimiz yok bunu yapmaya. ciflik bank bizim adimiza yapiyor ve bize dagattigindn fazlasini kazaniyor. meyve veren agac taslanir.

  --- spoiler ---

  http://prntscr.com/ipldpb
 • o kadar akla zarardır ki oturup iki buçuk saat tavuk çiftliği işinin gelir-giderini araştırmak zorunda hissedersiniz kendinizi. bu arada verimli tavuklar bile her gün yumurtlamaz.

  buyurun bu da benim hesabım: #74887645
 • hergün 1000 kalem satsam,

  her birinden 1 tl kar etsem günde bin lira kazanırım mantığı ile yapılmış hesaplamadır.
 • yem masraflarından haberi olmayan şahıs hesabıdır..
 • en verimli tavuklar 25 28 saat arasında yumurtlar . tavukların günlük yem ihtiyacı 110 150 gr arasında , yem fiyatları ise kg başı ortalama 1.10tl
  toptan yumurta alış fiyatı, büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ortalama 0.25 kr.

  civciv alındığında cinsine göre 4 - 6 ay arasında büyüyüp yumurtlamaya başlıyor.

  5 aydan hesaplarsak civcivin tavuk olup yumurtlayana kadar yediği yem fiyatı ortalama 20 tl. civcivin yumurtlamasından 1 yılda kazanılacak para ortalama 45 tl. hesaplar çiftlik bank üyesinin yaptığına uyuyor gözüküyor amaaa..

  şöyle bir şey var asıl mesele tavukları nerede besleyeceğin. yemliği, suluğu, havalandırması hazır 1000 tavuk kapasiteli prefabriğin fiyatı 50 - 60 bin , aynı teçhizatlara sahip çadır da 35 bin civarlarında. dolayısı ile asıl maaliyet tavukta değil kuracağın yerde
 • bir gemi bir denizi bir günde geçer ise iki gemi yarım günde geçer hesabı ile aynı hesap aslında. tamamen mantık hesabı.
 • 1 kadın 1 çocuğu 9 ayda doğuruyorsa 9 kadın 1 çocuğu 1 ayda doğurur mesela. bunlar hep matematik.
 • market işletmesinin de büyük karlarla çalıştığını zanneden hesap mantığı. bire aldığını üçe sat, kuruluş giderlerini, kirayı, personeli, vergiyi falan boşver.
 • kimse de demiyor ki civcivin tavuk olacağı garanti mi diye. çocukken pazardan defalarca civciv dım, büyütme oranım %5 olmamıştır, hepsi de horoz oldu. e hani 90 yumurta?