şükela:  tümü | bugün
 • "paraları nereye kaçırdıkları belli oldu!
  çiftlik bank’ın sahibi mehmet aydın’ın yüksek getiri vaadiyle topladığı paraların büyük kısmını kktc’deki şahsi hesabına aktardığı belirlendi. aydın’ın reel yatırımlar dediği üç şirketin de zararda olduğu ortaya çıktı"

  http://www.hurriyet.com.tr/…ari-belli-oldu-40696720
 • allah allaj, büyük süpriz oldu yahu. oysa biz bu şirketle bütün iç-dış mihraklara, üst akla, israil ve amerigaya haddini bildirecektik. keeşn fetö'nün oyunudur bu.
 • çiftlik bankın varlığını ilk duyduğumdan beri beklediğim ve ve vurgunu yapana saygı duyduğum olay.

  bu çiftlik bank aslen fikir olarak muhteşem bir oluşum. eğer türkiye gibi bir ülkede değilde biraz gelişmiş ve insanları namuslu ve ahlaklı ülkede uygulansa inanılmaz bir proje olabilir. maalesef az gelişmiş ve çalışmadan kazanma derdinde olan salak kurnazlar yüzünden burada tutmaz. bir mega holding den farkı olmaz. ilk zamandan beri bunu düşündüm.

  vurgunu yapan arkadaşa gelince helal olsun diyorum. memleketimizin salak analizini iyi yapmış ve bunu kazanca çevirmiştir. tanıdığım bir çift var. kız mühendis oğlanda tırt bi okuldan iki yıllık olsa da üniversite mezunu. bu insanlar bile bu yapıya girmek isteyecek kadar salaktı. tekrar söylüyorum projenin tarımı destekleme ve üretim fikri çok güzel ama bu çift gibi çoğu insanımızın amacı kolay yoldan para kazanalım olmuştur. çiftlik bank ve bu tarz oluşumlar, jet fadıl vakasında da olduğu gibi ülkenin uyanık geçinen salaklarını avldıkları için ben bir sıkıntı görmüyorum.
 • sabah sabah güne neşe içinde başlamaya neden olan şahane ötesi haberdir.

  https://www.youtube.com/watch?v=dpydkxutbbi
 • "çiftlikbank, ifadesinin bankacılık kanunu’nun 150'nci maddesine aykırılık teşkil ettiği tespit edilmiştir. gerekli izinler alınmadan banka ifadesinin gerçek ve tüzel kişiler tarafından ticaret unvanlarında, ilan ve reklamlarda kullanılması yasaktır.

  tüketiciler nezdinde bu yönde bir algı ve güven oluşturulmasının ve tüketicilerin tecrübesizliklerinin istismar edilmesinin önüne geçilmesi amaçlanarak, söz konusu reklamlar hakkında reklam kurulu’muz tarafından üç ay süreyle tedbiren durdurma cezası verilmiştir."

  http://www.hurriyet.com.tr/…rar-durduruldu-40701028