şükela:  tümü | bugün
 • çiftlik bank'ın yarım milyar dolarlık vurgunu sonrası düşünülenlerdir.

  benim için türk insanının* "kolay zengin olma" lafını duyunca gözüne perde indiği ve kafası duvara çarpana kadar uyandırmanın kesinlikle imkansız olduğu.
 • biz enayiyiz sabah akşam 2 saat trafik çekip 3 kuruş maaş için 10 saat çalışıyoruz bir onlar akıllı evden oyun oynayarak %400 kar yapacaklar oldu canım mehmet denen ergene anasının ak sütü gibi helaldir para
 • ‘unutma her zaman kasa kazanır’ lafı gözlerindeki perde kalktıktan sonra çorumdaki leblebici dükkanlarındaki led yazılar gibi yanıp sönüyodur şimdi
 • yakın tanıdığım birinin bana "bu kadar para veriyorsun her ay sana bu kadar para geri dönüşüm sağlıyorlar" şekilde tavsiye etmesiyle tüylerimin diken diken olmasına sebep olan vurgundur.

  hayır yani paran var değerlendirmek istiyorsun. git ticaret yap lan gerzek. vadeli hesap aç olmadı gel bana ver. bir mesajına bakar. kardeş param var ibanını ver de, kurban olsun iban sana diyim. daha ne diyim.

  şaka bi yana üzüldüğüm vurgundur. doçent'in profesör kestiği bir ülkede bu kadar kolay olmamalı bu vurgunlar.
 • "benim neden aklıma gelmiyor böyle şeyler?"

  oğlum o kadar basit görünüyor ki her şey. korkuyorum bir gün dayanamayıp, "topla eşini dostunu abi, verin bana şu kadar para, hepinizi ihya edeceğim." diye söylerken bulacağım kendimi diye.
 • türk halkının düşünememesi ...
 • tam da ülke ekonomik olarak *ıçmak üzereyken, nakde ihtiyaç varken, hükümet yastık altındaki paralar çıksın diye her türlü aksiyona girmişken, bıyıkları dahi çıkmamış 13 yaşında görünen bir veledin, ülkedeki 500bin adet sığırı tek tek tespit edip, enselerine vurup lokmalarını alacak bir sistem kurması ve yurt dışına kaçıp oldu da bitti maşallah diyene kadar ilgili tüm devlet kurumlarının çekirdek çitleyerek olayı izlemesi ve ancak suçlular ortadan kaybolduktan sonra yetkililerin clark kent gibi süpermen kostümünü giyerek olaya müdahale etmesi ve tüm bu plan tıkır tıkır işlerken o dombili hiç kurusunun bıyıklarının 1cm bile uzamaması...

  olayla ilgili fazla fikrim yok. kaç yüz milyon dolardan bahsediliyor. söğüşleme operasyonu on haneli sayılara geldiyse ekonomiye can verilmiş belli ki. tüyü bitmemiş veledin birkaç videosunu izledim. cümle kuramıyor ki böyle bir sistemi kursun?

  amaaan benimki de laf. işte bunlar hep (bkz: doblo teorisi)
 • çarptıkları paranın miktarı düşünüldüğünde(500 milyon dolardan bahsediliyor) bu ülkede ne kadar keriz, ne kadar açgözlü, ne kadar hiçbir şey yapmadan köşeyi dönme meraklısı insanla beraber yaşadığımız bir kez daha aklımıza geliyor.

  dün okuduğum yorumlardan birinde evini satıp 280 bin tlyi buraya yatırdığını söyleyen biri vardı. bir diğeri de 200 bin tl yatırıp aylık 50 bin tl kazanmaktan bahsediyordu. allah akıl fikir versin. bir insanın gözünü para hırsı bürüyünce gözü kararıyor tabi. "herşeye sahip olucam, para babası olucam, kıçımı dolarla silicem, herkesi paramla satın alıcam, ülkenin yarısını satın alıcam, cebinde paran yok senden adam olmaz diyenlerin ağzının payını vericem, çevreme paramla hava atıcam" hırsının doğal sonucu bunlar. doymak bilmeyen aç gözlülükten vazgeçmedikten sonra bugün çiftlik bank dolandırır yarın jet fadıl öbür gün cübbeli. sen bu kadar eşek olursan semer vuran çok olur. hele ki türkiye gibi hırsızlarıyla ünlü bir ülkede.