şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biz enayiyiz sabah akşam 2 saat trafik çekip 3 kuruş maaş için 10 saat çalışıyoruz bir onlar akıllı evden oyun oynayarak %400 kar yapacaklar oldu canım mehmet denen ergene anasının ak sütü gibi helaldir para
 • yakın tanıdığım birinin bana "bu kadar para veriyorsun her ay sana bu kadar para geri dönüşüm sağlıyorlar" şekilde tavsiye etmesiyle tüylerimin diken diken olmasına sebep olan vurgundur.

  hayır yani paran var değerlendirmek istiyorsun. git ticaret yap lan gerzek. vadeli hesap aç olmadı gel bana ver. bir mesajına bakar. kardeş param var ibanını ver de, kurban olsun iban sana diyim. daha ne diyim.

  şaka bi yana üzüldüğüm vurgundur. doçent'in profesör kestiği bir ülkede bu kadar kolay olmamalı bu vurgunlar.
 • "benim neden aklıma gelmiyor böyle şeyler?"

  oğlum o kadar basit görünüyor ki her şey. korkuyorum bir gün dayanamayıp, "topla eşini dostunu abi, verin bana şu kadar para, hepinizi ihya edeceğim." diye söylerken bulacağım kendimi diye.
 • türk halkının düşünememesi ...
 • çarptıkları paranın miktarı düşünüldüğünde(500 milyon dolardan bahsediliyor) bu ülkede ne kadar keriz, ne kadar açgözlü, ne kadar hiçbir şey yapmadan köşeyi dönme meraklısı insanla beraber yaşadığımız bir kez daha aklımıza geliyor.

  dün okuduğum yorumlardan birinde evini satıp 280 bin tlyi buraya yatırdığını söyleyen biri vardı. bir diğeri de 200 bin tl yatırıp aylık 50 bin tl kazanmaktan bahsediyordu. allah akıl fikir versin. bir insanın gözünü para hırsı bürüyünce gözü kararıyor tabi. "herşeye sahip olucam, para babası olucam, kıçımı dolarla silicem, herkesi paramla satın alıcam, ülkenin yarısını satın alıcam, cebinde paran yok senden adam olmaz diyenlerin ağzının payını vericem, çevreme paramla hava atıcam" hırsının doğal sonucu bunlar. doymak bilmeyen aç gözlülükten vazgeçmedikten sonra bugün çiftlik bank dolandırır yarın jet fadıl öbür gün cübbeli. sen bu kadar eşek olursan semer vuran çok olur. hele ki türkiye gibi hırsızlarıyla ünlü bir ülkede.
 • ıyi s2kti. az bile yaptı. piçler 300 -400 milyar vermişler. akrabası istese 500 tl borç vermeyecek tipler hepsi. ıyi oldu
 • yıllardır çalışırım daha şimdiye kadar kolay para kazanmadim. bu tür ponzi sistemlerine hep karşı çıkmışımdir, din bezirganlari hacı hocaların paralarını yolarken ( parasını kaptiranlar kesinlikle masum değil, amaçlari daha çok para kazanmak ) gülüp geçmişimdir. yine aynısı ve yine hüsran. bu kadar aptal insan olduğu sürece dolandırıcıların işi çok kolay.
 • kumar sitelerinde bahis oynayanların bir lafı vardır.
  (bkz: site her zaman kazanır)