şükela:  tümü | bugün
 • biz enayiyiz sabah akşam 2 saat trafik çekip 3 kuruş maaş için 10 saat çalışıyoruz bir onlar akıllı evden oyun oynayarak %400 kar yapacaklar oldu canım mehmet denen ergene anasının ak sütü gibi helaldir para
 • "benim neden aklıma gelmiyor böyle şeyler?"

  oğlum o kadar basit görünüyor ki her şey. korkuyorum bir gün dayanamayıp, "topla eşini dostunu abi, verin bana şu kadar para, hepinizi ihya edeceğim." diye söylerken bulacağım kendimi diye.
 • türk halkının düşünememesi ...
 • tam da ülke ekonomik olarak *ıçmak üzereyken, nakde ihtiyaç varken, hükümet yastık altındaki paralar çıksın diye her türlü aksiyona girmişken, bıyıkları dahi çıkmamış 13 yaşında görünen bir veledin, ülkedeki 500bin adet sığırı tek tek tespit edip, enselerine vurup lokmalarını alacak bir sistem kurması ve yurt dışına kaçıp oldu da bitti maşallah diyene kadar ilgili tüm devlet kurumlarının çekirdek çitleyerek olayı izlemesi ve ancak suçlular ortadan kaybolduktan sonra yetkililerin clark kent gibi süpermen kostümünü giyerek olaya müdahale etmesi ve tüm bu plan tıkır tıkır işlerken o dombili hiç kurusunun bıyıklarının 1cm bile uzamaması...

  olayla ilgili fazla fikrim yok. kaç yüz milyon dolardan bahsediliyor. söğüşleme operasyonu on haneli sayılara geldiyse ekonomiye can verilmiş belli ki. tüyü bitmemiş veledin birkaç videosunu izledim. cümle kuramıyor ki böyle bir sistemi kursun?

  amaaan benimki de laf. işte bunlar hep (bkz: doblo teorisi)
 • çarptıkları paranın miktarı düşünüldüğünde(500 milyon dolardan bahsediliyor) bu ülkede ne kadar keriz, ne kadar açgözlü, ne kadar hiçbir şey yapmadan köşeyi dönme meraklısı insanla beraber yaşadığımız bir kez daha aklımıza geliyor.

  dün okuduğum yorumlardan birinde evini satıp 280 bin tlyi buraya yatırdığını söyleyen biri vardı. bir diğeri de 200 bin tl yatırıp aylık 50 bin tl kazanmaktan bahsediyordu. allah akıl fikir versin. bir insanın gözünü para hırsı bürüyünce gözü kararıyor tabi. "herşeye sahip olucam, para babası olucam, kıçımı dolarla silicem, herkesi paramla satın alıcam, ülkenin yarısını satın alıcam, cebinde paran yok senden adam olmaz diyenlerin ağzının payını vericem, çevreme paramla hava atıcam" hırsının doğal sonucu bunlar. doymak bilmeyen aç gözlülükten vazgeçmedikten sonra bugün çiftlik bank dolandırır yarın jet fadıl öbür gün cübbeli. sen bu kadar eşek olursan semer vuran çok olur. hele ki türkiye gibi hırsızlarıyla ünlü bir ülkede.
 • ıyi s2kti. az bile yaptı. piçler 300 -400 milyar vermişler. akrabası istese 500 tl borç vermeyecek tipler hepsi. ıyi oldu
 • yıllardır çalışırım daha şimdiye kadar kolay para kazanmadim. bu tür ponzi sistemlerine hep karşı çıkmışımdir, din bezirganlari hacı hocaların paralarını yolarken ( parasını kaptiranlar kesinlikle masum değil, amaçlari daha çok para kazanmak ) gülüp geçmişimdir. yine aynısı ve yine hüsran. bu kadar aptal insan olduğu sürece dolandırıcıların işi çok kolay.
 • kumar sitelerinde bahis oynayanların bir lafı vardır.
  (bkz: site her zaman kazanır)