şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çiftlik bank’ın perde arkasında yaşananların anlatıldığı (#73050872) entry’sinin silinmesi olayı.

  dün gece ‘çiftlik bank’ başlığına çiftlik bank’ın siyasi ayağından bahsettiği, tehditlerin döndüğü, milletten para çalan çiftlik bank’tan 6 milyon tl çalan yazarın arkadaşının hikayesinin anlatıldığı, 700 fav alan bahsi geçen yazar ekşi hesabını kapattı. büyük ticari deha (bkz: reza zarrab) ‘ın ki kadar ilginç olmasada, herkesin okuması gerektiği kanısındayım.

  bahsi geçen yazar, “zenginlerin mutsuz olmaması” başlığına 2017 ekimdeki entry’sinde günde 3 bin tl kazandığından bahsetmişti.

  (bkz: finansal okuryazarlık) kavramının toplum için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatan bir yazı.

  http://seyler.eksisozluk.com/…zi-kaciracak-bir-yazi
 • yalan olduğu için bizzat yazarı tarafından gerçekleştirilen olaydır.
 • ''papara'da 30 bin liradan fazla hareket olduğunda bu tosuncuğa mail atıp hesap hareketlerini haber veriyormuş'' kısmında ben ikna oldum.
  sunucuya şifre koyacak teknik donanım yok ama 30 bin lira üstünü uyarması için paparayla teknik sözleşme yapıyor. bu şu demek :
  sayın papara yetkilileri biz milyorlarla oynuyoruz ama bizim ekipte server'dan anlayan biri yok, size zahmet bizden para çalmaya çalışan dolandırıcılar varsa bizi uyarın. komik.
 • (#75002279) haberde 6 milyon tl olayına değinilen soygun.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…ri_kktc_de_cikti.html

  “şahsi hesap hareketlerini de inceleyen spk, paranın 1.7 milyon lirasının mehmet aydın'ın eşi sıla aydın'ın hesabına aktarıldığını, 6 milyon tl'nin de şirketle ilişkisi tespit edilemeyen bir şahsa verildiğini tespit etti. spk'nın raporunda, "mehmet aydın'ın kişisel hesaplarında 22.6 milyon tl var. toplanan tutarların tamamı ticari faaliyetlere aktarılmadı. bir kısmı kişisel amaçlar için kullanılmış" denildi.”
 • baya baya cool story bro olduğundan aslında taşak geçmek için de tutulabilirdi ama insanları yanlış yönlendirmemek için iyi olmuş.

  sonuçta konu yine yeniden,kolay para peşindeki kerizleri silkelemek olduğu için şu başlık bile gündemde tutulmalı.
 • kendini yakan yazarin akillanmasi nedeniyledir. bizim milletin zeki gecineni de boyle iste ne yaparsin.