şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: çiftlik bank)
 • elimdeki paramı bir senede nasıl ikiye katlarım sorusunun cevabı. ve hüsran
 • yalnız adamlar sığır çiftliğinde iyiler hakkaten. kıçını yırtsan kendini bu kadar savunan 500 bin yerli ve milli sığır bulamazsın
 • cok basarili bir operasyondur.
  (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
 • milleti iyi kerizleyen oluşum. burada o kadar yapmayın etmeyin dedikçe bazıları hakaretler yağdırıp para yatırmaya devam etti.
 • yeterli paranın verilmesi halinde , yılın dolandırıcısını çağ açıp çağ kapamış bir hükümdarla kıyaslamaktan zerrece utanmayacak bir yalama bulmak gayet kolay demekki ... peki yevmiyesinden gerisini düşünmeyen bir yalamanın süslü sözlerine kanacak ve dolandırıcıyı da , yalakasını da ihya edecek zeka seviyinde bir kalabalık mı ?
  e onlar olmasa , diğerleri nasıl olsun !
 • kurumsal marka sevdalısı ve hastası kerizler var. bu kerizleri kurumsallık görüntüsü verip silkelemiş. mesela bizim ürettiğimiz tencerelere en büyük rakip fransız ve alman markaları. müşteriye test sonuçlarını gösteriyorsun. al sana korozyon testi mukavemet testi ısı testi darbe testi o testi bu testi hepsinde daha başarılı ve üstün bir ürün bu diye önüne koyuyorsun. koskoca kelli felli adam kokona karı gibi kıvırıp ama öbürü de fransız malı diyor. ulan bu ne tek suçu yerli malı olmak mı? bir kusur bul da onu öne sür bari diyorsun da fransız ama oo diye geveliyor. işte bu fransız ama o diyen model gerizekalı bir tip var piyasada. kafasında imajlar var. o imajı koydun mu gerisini lağım suyu da dolursan o suyu içer. çiftlikbank da öyle bir şey. fransız ama oo kurumsal ama oo diyen önyargılı tipleri avlamaya yönelik kurulmuş. onlara istedikleri imajı vermiş ve ihtiyacı olan parayı da ceplerinden çekmiş.
 • tosuncuk uruguay'da başını belaya sokmuş. tır falan alıp lojistik firması kurmuş. inşaat işine girmiş. tabi bu lüks yaşam mafyanın oraların deyişiyle kartelin dikkatini çekmiş ve kartel ile başı belaya girmiş. otomatik silahlar falan almış. interpol evini basmadan öncede brezilya'ya kaçmış. interpol evdeki tüm araba, tır ve silahlara falan el koymuş.

  atalarımız boşuna dememiş haydan gelen huya gider diye.

  https://www.youtube.com/watch?v=yvafgrva2ao

  tahminim sonunda kendisi interpole teslim olacak zira oralarda kartel gebertir bunu.