şükela:  tümü | bugün
  • sınırları içindeki tüm yolları 15 temmuz darbe girişimi üzerinden birkaç gün geçtikten sonra yangından mal kaçırır gibi kazan, hiç dokunmadan 1 yıl boyunca o şekilde bırakan, ardından son bir iki aydır sallana sallana çalışma yapan belediye.

darbe girişiminin hemen ardından, henüz ohal ilan edilmemişken, olayların üzerinden 2-3 gün geçtikten hemen sonra topyekun kazı çalışması yapıldığını gördüğümde "acaba siper mi kazıyorlar" diye düşünmedim değil..

kazıları sanırım kaynak yetersizliğinden bitiremiyorlar. madem kaynağın yoktu o zaman yeni yaptığın o düğün salonu nedir, kaç milyon liraya mal oldu kim bilir. (bkz: ayranı yok içmeye taht-ı revanla gider sıçmaya)

ha bir de unutmadan. bu belediye aynı zamanda ölüm anonsları ile meşhurdur. "bilmemkimin dayısının kızının yeğeninin amca oğlunun kirvesinin yengesinin babası hayatını kaybetmiştir, sevenlerin bilmemne caminde kılınacak namaza" diye iki kere üst üste anons ederler. tabi ilçenin çeşitli noktalarına serpiştirilmiş megafonlardan yayılan bu ses yankı yapar ve anons anlaşılmaz bir hal alır. biz de öküz gibi dinleriz.

gece geç saatlere kadar çalışıyorum. bir pazar günü saat 10'da bu anonsu duyup da iki saatlik uykumdan uyanınca sinirlendim belediyeyi aradım. telefona çıkan personel belli ki eğitimsizdi. bana "şikayetinizi ilgili birime ileteceğim" diyeceğine "ya seningde yakınıng ölse iyi mi olurgg" dibi bir şeyler geveledi. o an şalterim attı ve bağırıp çağırdım suratına kapadım.

olur da belediyeden bir insan evladı şu satırları okursa şu anons işine bir çözüm getirsinler. büyük şehirlerde ölenlerin yakınları insan değil mi.. her ölen için anons mu yapılır? ben mecbur muyum her hafta birkaç ölüm dinlemeye. ölüyü boşverin de diriye değer verin. 1 yıldan fazla zamandır toz soluyoruz. balkonu her gün yıkıyorum ertesi gün kalınca toz katmanı oluyor. arabanın 2 kere takımları değiştirdim, lastikleri yeniledim gene haşat oldu. mis gibi araba ağır kaza geçirmiş gibi her yerinden ses geliyor. alooo