142 entry daha
  • enteresan bi abi.

koftesini yemedim, kendisini instagram kullanırken zırt pırt önüme alakasız yerlerden düşmesi ile tanıdım.

muhtemelen işini severek yapan histerik bi abi. dikkatli izleyince yakalayarak takdir ettiğim şeyler şunlar;

- müşterilerinin görüntü alınmasından rahatsız olabileceğini düşünerek yalnızca kendisinin görüntüsünün alınmasına müsaade ediyor.

- müşteriler yolu kapayınca, başkalarının geçişini engellemeyin diye uyarıyor.

- müşteri hırsızlık olaylarına karşı uyarıyor, siradayken dikkatli olmalarını istiyor.

- gördüğüm kadarıyla standart çiğköfte gramajını 3-5 kata kadar çıkarıyor dürüm yaparken.

- ikramları tutarken, yeşilliklerin mıncıklanmasına ayar oluyor, mikrop bulaşabilir gerekçesiyle.

- müşteri ekstra ayran, malzene vs istediğinde ikiletmiyor.

kabalık yaptığını vs duyup-okuyup bunları görünce şaşırdım tabi.
  • yıllar önce meşhur olmadan önce gitmiştim ben bu abiye. tarzı daha az abartılı kendi çapında takılıyordu. elime marulları tutuşturup çiğ köfteyi içine koymuş, tüm limonu üzerine boca etmişti. keşke bileklerimi limonlamasaydı.

sonra ne olduysa adam meşhur oldu, abartılı tarzını bok etti, marifetmiş gibi önümüze sunmaya başladı.

meşhur olmak herkese yaramıyor arkadaş.
  • çiğ köftesinin güzelliğinden değil, ustanın davranışlarından dolayı bolca kuyruk oluşturan sirkeci de bulunan abimiz
  • türkiye'nin özeti diyenler var. arkadaş, adam basit şeyler söylüyor. sıradakilerin ne yapması gerektiğini söylüyor. mesela "çocuğu yormadan bir yaprak alın. oynamayın." diyor. herif hepsine el atıyor. başka biri "yiyelim mi?" diyor. adam da "al dedim al. ye demedim" diye çıkışıyor. poşet aç diyor. herif aval aval suratına bakıyor. gidenler kendi mallıklarına gülüyor.
  • bedava önüme koysalar yemeyeceğim çiğ köftesi için millet sıralara giriyor ayrıca bir ton laf yiyor. bu adamı özel kılan ne bağırıp çağırması etrafa sataşması falan mı? bu bizim salaklara show olarak mı geliyor anlamak mümkün değil.

t:terli çiğ köfte yemek isteyenlerin ilk tercihi olan usta.
  • başlıkta daha önce de dile getirildiği gibi, türkiye coğrafyasındaki ağır aşağılık kompleksinin; bağırıp çağıran, azarlayan, ses yükselten, daima gergin ve emir kipiyle konuşan adamlara duyulan o akıl dışı tutkunluğun eseridir bu adamın ünü. hiç şaşırtmamıştır.
  • (bkz: #74018736)

yemeyin yedirmeyin. ben bir sene önce boykot listeme eklemiştim. mado'yu bitirdik seni de bitireceğiz ali efendi.

not: akp.
  • bazen kendisi bile ne yaptığını bilmeyen etrafa bol çiğköfte dağıtan adam sana da selam olsun yiğidim
269 entry daha
hesabın var mı? giriş yap