• underrated tanımının en büyük temsilcisi. bu kadar harika bir şarkının bu kadar entry almış olması da bunun kanıtı bana göre. harika grubun* harika albümünün* harika kapanışı.

did you stand there all alone?
    oh i cannot explain what's going down
    i can see you standing next to me
    in and out, somewhere else right now
    you sigh, look away
    i can see it clear as day
    close your eyes, so afraid
    hide behind that baby face

do do do do do do

you can drive all night
    looking for the answers in the pouring rain
    you wanna find peace of mind
    looking for the answer

funny how it seems like yesterday
    as i recall you were looking out of place
    gathered up your things and slipped away
    no time at all i followed you into the hall
    cigarette daydream
    you were only seventeen
    so sweet with a mean streak
    nearly brought me to my knees

do do do do do do

you can drive all night
    looking for the answer

if we could find a reason, a reason to change
    looking for the answer
    if you could find a reason, a reason to stay
    standing in the pouring rain

do do do do do do...

you can drive all night
    looking for the answer

if we could find a reason, a reason to change
    looking for the answer
    if you could find a reason, a reason to stay
    standing in the pouring rain
  • şahane bir şarkı. sanki güzel bir geçmişte dinlemişim gibi neredeyse güzel anılar retrieve ediyor nereden buluyorsa. sevgili şarkı sen o zaman yoktun ki?
  • inanılmaz tanıdık -sanki çok sevdiğim bir filmde veya izlemelere doyamadığım bir dizide çalmışcasına- gelen, popüler olmaması şaşırtıcı cage the elephant şarkısı.
  • bir cage the elephant şarkısıdır. melophobia albümünün kapanışını yapar. şu sıralar radyolarda sıkça duyulmaktadır. güzel de bir klibi vardır:

http://www.youtube.com/watch?v=opeetnb8m8w
  • geçmişe ışınlayan, insanın döşüne kızgın bir bizon damgasını cosssslatan nadide cage of the elephant eseri. yıllar önce hafif esintili tam da hırkalık bir sonbahar akşamüstüsü dersane çıkışı köşedeki turşucuda birlikte içilen acılı turşu suyu, otobüs durağında birlikte otobüs beklerken yakılan sigara, sonra kış gelip de yine otobüs beklerken ayakkabınızın burnuna basan o diğer çift burun. en nihayetinde 17'ydik.

cigarette daydream
    you were only seventeen
  • bu şarkıyı ilk defa radyo eksen'de dinlemiş, çok beğenmiştim. akabinde sürekli dinlemeye başlamıştım. çünkü bir şarkıya taktım mı takarım. sonra zeytin'in hastalığı tekrarladı. bu şarkının hüzünlü tarafı dinledikçe beni yoklamaya, enerjimi sömürmeye başladı. kulağımda bu şarkıyla, 2016 mayıs ve haziran akşamlarında, şişli'nin envayi çeşit sokaklarında zeytin'e kan olsun diye dalak ve ciğer aradım. bi'şeye yaradı mı bilmiyorum ama bu şarkı artık bana yaramıyor. seviyor lakin dinleyemiyorum. canımı yakıyor.
  • (bkz: cold cold cold) ile birlikte en sevdiğim cte (bkz: cage the elephant) şarkısı.
    "you can drive all night
    lookin' for the answers in the pourin' rain"
    hani hayatımızın boktan giden bir anında bir sorunun üstesinden gelmek ve sorundan kaçınmak arasında kalırız ya, tam öyle hissettiriyor.
  • en underrated şarkılardan biridir gözümde. uzun zamandır farkındayım senin, bir gün popüler olursan beni unutma. playlist'te sıra gelince asla ve asla geçmediğim nadir şarkılardan birisin.
  • sizi bu diyardana alıp bambaşka yerlere götürecek harika bir cage the elephant şarkısı
hesabın var mı? giriş yap