şükela:  tümü | bugün
 • ana vatanı hindistan-orta asya havzası olan ancak türkiye'de de görülebilen sığırcıkgiller familyasından bir kuştur. kendisi yırtıcı bir kuş olmamasına rağmen türkiye'deki habibatı etkileyen türlerden biridir.
  bu türün en temel özelliklerinden biri dayanıklı olmasıdır. şehir yaşamına adapte olabilen, hatta insanlardan kaçmayan bir kuştur. istanbul kuş gözlem topluluğu'nun sitesinde yazdığına göre en son kartal oto-sanayi civarında kaydedilmiştir.
  bir beslenme alanına yaklaştığında, oradaki diğer kuşları üstlerine yürüyerek kaçırmasıyla bilinir. bu bakımdan yaşadığı bölgedeki kuş popülasyonunda etki sahibidir.
 • bu aralar nurettin baransel kışlası'nın uçsuz bucaksız arazilerinin etrafındaki bağlantı yollarında görmeye başladığım bir sığırcık türü.. kendisini kanatlarının altındaki beyaz lekelerden ayırdetmek mümkün..

  genellikle 3-5 bireyden oluşan mangalar halinde geziyorlar..

  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • uçuş tavırları ve teknikleri çok hoşuma gidiyor..

  uçar

  bu ara sık sık kartal tugayı'nın* nizamiyesine yakın yerlerde görüyorum kendilerini.. şu askeriye ve mezarlıklar da olmasa yaban hayatı çoktan bitmişti istanbulda..

  iyi ki varlar..
 • kartal anadolu adliyesini uzun zamandır mesken bellemiş afacan kuştur. sağlam istilacıdır, bu arada konuşur bu kerata.

  https://www.youtube.com/watch?v=bmeccnlxcqc
 • izmir kültürparkta da bolca mevcut. oldukça gürültücüler ve üçer beşer gruplar halinde geziyorlar. çok çeşitli sesler çıkartabiliyorlar.

  kendi çektiğim iki foto :

  http://i.hizliresim.com/l30mzb.jpg
  http://i.hizliresim.com/pnymd6.jpg