şükela:  tümü | bugün
 • bebeler ve püreler kitabının yazarı. oğlak yayınlarının editörü. dur daha bitmedi. bu kadın evveliyatında çocuk gelişimi, grafik tasarım ve edebiyat eğitimi aldı. sonra, çeşitli tiyatro gruplarında ve televizyon kanallarında oyunculuk yaptı. 1993 yılında kendi yazıp yönettiği "en kötü cadı bizim cadı" adlı çocuk oyununu sahneledi. istanbul kültür başkenti 2010 için hazırlanan "istanbul'un yeşilliği" projesinde sanat yönetmeni olarak görev aldı.

  en son görüştüğümde, oğlak yayınları'nda editör olarak çalışmaktaydı. dünya tatlısı bir oğlu var. çok kafa çocuk. tıpkı annesi gibi.

  bir kadın, bir anne. gülüşü çok güzel, dostluğu derindir. neyse efendim; selam eder, serenatla saygılarımı sunarım.
 • oldukça yetenekli, şirin ve sempatik insan; yeni yeni tanımaya başlıyorum.
 • kariyeri için yukarıda yazılanlara ekleyeceğim bişey yok ama bir iki kelam edelim yine de.

  oğlu arsen ile beraber oturup karşılıklı gülerek stand-up yapmasını istediğim oğlak yayınları editörü. yetenekli bir grafik tasarımcı. yazdığı bebeler ve püreler kitabı ile aynı zamanda bir yetenekli yazar-anne. tam bir kitap hastası. yolda yürürken bile okur. iski çukuruna düşme haberi gelecek diye beklerim halen. kaynanasına kitap yüzünden mavi ekran vermişliği vardır. bir keresinde elindeki adını hatırlayamadığım bir kitabına karşılık o an elimde olan üç adet saramago kitabını teklif etmiştim de bana da mavi ekran vermişti. kendine geldiğinde bir damla yaş süzüldü gözlerinden. son olarak daha önce kendisi ile ilgili yapmış olduğum bir geyiği daha yazayım olsun bitsin.

  "şahaneleri editör kadın arkadaşım aç gözlü bir kitap kurdudur hem de öyle böyle değil yani bildiğin aç gözlüdür kitap görünce gözü döner yaşına başına bakmadan şirinlik yapmaya çalışır bir kitap hediye edersin bir hafta teşekkür eder sonra o kitabı instagram, twitter, facebook ve bilimum sosyal medya mecralarında paylaşır. sonra akşam eve gider ve bir kadeh şarap eşliğinde kitaplığının karşısında sabahın ilk ışıklarına kadar kitap okur o da yetmez arada bir kalkar "kıymetlimissss" diyerek kitaplığını okşar. kendi kitaplığından en son kitap alınma tarihi geçtiğimiz binyılın sonlarına tekabül etmektedir. kitabı alan kişi kitabı geri getirmemiş ve iki gün sonrasından bugüne kadar bir daha haber alınamamıştır kendisinden. rivayet odur ki şahaneleri editör arkadaşımın evinin yakınında bulunan selimiye kışlasının duvarlarından dolunay gecelerinde "hayırrrr, lütfen yapmaaaa, sana yenisini alacağımmmm" diye tiz bir inleme sesi gelmektedir.
 • aslı;

  çekirdek bakırcıoğlu arslan'dır.
  hep bu izmirlilerin uydurması bunlar.