şükela:  tümü | bugün
  • yemekteyiz programının son tikisi. kendisi hostesmiş. zengin koca var, para var, huzur var.. her şey var ablada, daha ne isterki ? şaka gibi maşallah...

markette litrelik soda ararken gözlerim doldu. sonradan farkettimki soda sektöründe böyle bi açık var. litrelik soda bulamıyor insanlar, girişimci kişiliğimi ön plana çıkarıp "damacana ile soda" işine girmeye karar verdim.

kafam çok güzeldi seyrederken, yemekleri nasıl olmuş göremedim. uyuyakalmışım. çok mutsuzum şuan. *
  • kendisi hiç evde yemek yapmazmış hep kocası dışarda yedirirmiş.aç kaldım diyen olursa da kebab söyleyecekmişti bilmem söyledimi böyle sözlükte hakkında yazanlarda onu çekemiyormuş kıskanıyormuş kendisini mandingoya havale ediyorum.
  • (bkz: eye candy)
  • kişisel iletileri süslemektedir. nasıl mı? şöyle. "yemekteyiz çiğdem seni yerim her dem."
  • gözyaşı dökmeden ağlama konusunda bir ekoldür kendisi. ne zaman ki karşısındaki kadının her açıdan kendisinden kat be kat üstün olduğunu idrak edip, fiziksel olarak da çamur atamadı orda sigorta attı kendisinde, otomatik pilota bağlayarak kavga repertuarnın nadide eserlerini sergilemeye başladı. ağlamasının tek nedeni ise karşısındakini altedememenin yaşattığı bozgundu. zira bilenler bilir bir önceki yarışmasında önüne gelene ağzına geleni söylemiş, karşılığını almış, damla gözyaşı dökmediği gibi, yaptığı saldırılar sonucunda ağlayan diğer yarışmacının ağlamasıyla da alay etmiştir.

hönkürür gibi bir ses çıkartıp boyum kadar peçetelerle olmayan gözyaşlarını silmeye çalıştı. zaten bunları yaparken kafasını masanın altına sokmuştu, kameralar olmayan gözyaşlarına zum yapmasınlar diye. kendisi de durumu farkında olduğundan sürekli "çok ağladım, ay çok ağladım, ay ağlamaktan makyajım aktı" diyerek etrafındaki aklı evvelleri inanadırmaya çalıştı, hayrettir inandırdı da.

evsahibi banu'yu da takdir ettim, vallahi helal olsun, insanların mazlum görünenin tarafını tutacaklarını, ona oy yağdıracaklarını, "ama o ev sahibi bik bik bik" dangalaklarına maruz kalacağını bile bile istifini bozmayıp "kuru ekmek de var orda" dedi ya içimin yağları şıp şıp şıp eridi. kadının çakma aristokrat çiğdem hanım'ın agresifliği hakkında yaptığı yorumlar ise son derece doğruydu. kendisini yemekteyiz başta olmak üzere tüm yarışmaların gelmiş geçmiş en zeki ve dürüst yarışmacısı ilan ediyorum. yürü be banu...

son olarak: yorgan değil o, saman hiç değil. aba o aba... aba altından sopa gösterilir
  • yemeteyiz best of yarışmasının tek kelimeyle çekilen tek yarışmacısı. kendimi gördüm kendisinde. ben de onun yerinde olsam banu hanım (!) ın yaptığına ağlardım. bütün insanlar aynı mıdır efendim. sizin ağladığınıza ben ağlamam , benim ağladığıma siz ağlamazsınız. o yüzden neden ağladı bu kadın şimdi gibisinden yorum yapmak doğru değildir kanaatimce. her insanın yaradılışı farklıdır. empati kurmak her zaman tutan bir yöntem değildir bu sebeple. ama çiğdeme çok benzediğimi fark edince empati kurmakta sakınca görmedim. ve kurdum empatimi * bir de baktım ki , çok haklı bu kızcağız. zaten zar zor konuşuyor. bir de konuşması banu hanım gibi sırf çeneden oluşan bir hatun tarafından bölününce sinirleri boşalıyor, üzülüyor ve ağlıyor. ben o kızın yerinde olsam o evi terketmiştim ama sözleşme falan imzalattılar herhalde de çekip gidemedi. kesinlikle kazanması gerekiyor. en azından ortada yenecek bi çorbası bi pişmiş (!) eti vardı. (o et pişmişti. lime lime ayrılıyordu.yok ötesi) (ikinci imam da banu hanıma. rosebeef i çiğdi, somonu çiğdi.bu kız en azından pişirmeye uğraştı! )
  • yarışmayı kazanması neticesinde, "türk halkına teşekkür ederim" sözleri üzerine yine yarışmacılardan emel'in, "sen türk halkına değil kocana dua et" şeklinde ayar yemiş yarışmacısıdır.
    kocasının gsm operatörlerinden birinin başında bulunma ihtimalini düşündürmüştür bizlere...
    suratındaki muzaffer ifade de patlatmalıktı. olmamış...

(bkz: yorgan altından aba göstermek)
  • ağır psikopat. onun yüzünden artık programı izleyemiyorum.