• genç yaşta yapmış olduğu akademik çalışmalarıyla profesörlüğü hak etmiş, bileğinin gücü ile şu an ki yerine gelmiş örnek bir öğretim üyesi. i.ü felsefe` nin çılgın hocalarından doç.dr.cengiz çakmak'ın sınıf arkadaşı ve aynı zamanda kankası...
  • latin dili ve edebiyatı bölüm başkanı. kendisini bölümde yakalayabilmek imkansızdır 1. ve 2. sınıflar için.. 3. sınıflara derse giriyor zaten..

edit: ortalarda fazla görünmemesi sebebinin yeni kitabının çıkmasıyla alakalı oldugunu an itibariyle öğrenmişimdir.
  • latin dilinde okuyan ve bolumune gonul vermis herhangi biri icin ilham perisi/idol olabilen, keske herkes bir gun onun bir dersine girebilse dedirten, derslerde anlattiklariyla insanin isitsel ve gorsel yanilsamalarla sarsilmasina neden olan, akillarda milyonlarca soru isareti biraksa da bunlara her zaman bir cevap verebileceginin garantisini gulumsemesiyle veren kudret dolu saygideger hoca.
  • kayıt günü, okulda bulunmayan bölüm başkanımız. (2004-05) * *

düzeltme notu: aptal olan bir bireyin -benim- gizli gizli serbest atış yapmak varken, bulunduğu ortamda kolayca deşifre olmasıyla, koskoca hocaların önünde "ehehü ehü ben yazdım.." mahçubiyetini yaşadığı bir entry idi bu. yani bilir misiniz ki hayatını biz giderken -uğruna- , dönen hocalara çemkirmenin cezası budur efendim..

m. t. cicero övmüş etrüskleri. etrüskler=türk ise, bu bağlamda beni de övmüş sayılır. işte bu saçma mantıkla şunu söyleyebilirim; "virtus güzel şey hocam."

gelelim düzeltmelere;
    1- hocamız, bölüm başkanı değil imiş. -ki aslında ben bölüm derken, latin dili ni kastetmiştim, eski çağ dilleri ni değil-
    2- hocamız, kayıt günü okulda bulunmak zorunda değil imiş.
    3- bir beyefendi tutturmuş, başka hocayı başka hoca sanmış." ha o hoca gelmedi abi, kayıt günü tüm hocalar okulda olmak zorunda değil mi? sabah 9 da geldik, öğlen 4.30 da anca kayıt yapabildik.. rezillik abi.. dur ekşi sözlüğe gireyim bir güzel çemkireyim.." ama bu birey -yani ben- bilmiyormuş ki, çiğdem hoca diye başka birini zann hatasıyla yargılıyormuş. -ne haddime o ayrı..-

eveet; bilgi birikimiyle anlayışlılık abidesi, süper hocamız.
  • kendisini klasik filoloji'ye adamış üretken bir akademisyen. otoriter bir ses tonuna sahip, ciddi insan.
    (bkz: istanbul üniversitesi latin dili ve edebiyatı)
  • su siralar -3 oldu 5 oldu- ruyalarimda bana "neden okula gelmiyorsun" sorusuyla ter dokturen sevgili hocam. oksurugumu bahane ediyorum, inanmiyor, ikna etmek icin ona ezbere bir siir okumaya kalkiyorum, "vergilius böyle okunmaz" diye kiziyor. 'mezun olmak istemiyorum sanirim' gibi bir hissiyata kapilmak uzere oldugumu dolayli yoldan duyuruyorum kendisine..
  • cicero'nun dostluk uzerine'sini ve erdal alova ile birlikte catullus'un siirlerini turkceye kazandirmis olan turkcesi duzgun, guzel akademisyen.
  • iuvenalis in satira larını süpper düzeyde çevirerek (e. alova ile birlikte) hizmetin allahını yapmış hocamız.

eseri netten satın alabilmek için:
    http://www.ideefixe.com/…p?sid=oq9ywgcyus6s7wt63bv5

hadi bir de delişcesine borderline ı kalın bir ironi yapayım;

http://www.latince.net/…ler_navisalvia/navi_034.jpg

adresinde görüldüğü üzre; hocamız iuvenalis'e satura yazımının zorlukları üzerine güzel ülkemizden cevap vermiştir.

(bkz: konsept limitlerini sorgulamak)

edit: ayrica; hocamız; söz konusu veciz için [difficile est saturam non scribere] satura yazımının zorluklarından değil de, "bu şartlarda, bu kötü durumda nasıl olur da satura yazmayız.. zor olan bu." ifadesine katılmaktadır. zaten bu söz onun için söylenmiştir.

mütemadiyen latince motto cilginligi'na verdim kendimi be..

na bu resimde hocamıza ve odasına göz atabilirsiniz:

http://www.latince.net/…_durusken_hocanin_odasi.jpg
  • gsü ye gitmek için ancak cesedimizi çiğnemesi gereken hocamız.
    kendisi aynı zamanda türk eskiçağ bilimler enstitüsü nün (başk. prof dr. ali dinçol) asli üyesidir.
  • cogito'nun 26. sayısında "roma'da şakalaşma örnekleri" nden bahsetmiş hocamızdır.
hesabın var mı? giriş yap