şükela:  tümü | bugün
  • adanalıdır.
  • ünvan almanın 3 ayda bir insanı nasıl değiştirdiğine bire bir şahit olduğum çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliği'nde bölüm başkan yardımcılığı yapan öğretim görevlisi.

hak etmenin tanımını kendine göre yapan (bkz: hak etmek), bizzat kendisinin hazırladığı* sınavın cevap kağıdında yazanı inkar edebilen bir hocamızdır.

not: derslerinden kalmadım.
  • kendileri tarafından gönderilen cevap metni aşağıdaki gibidir;

çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü’nde dersler ve ders içerikleri, bölüm ve fakülte kurulları tarafından kabul edilmiş ve onaylanmıştır. bilgisayar mühendisliği gibi sınırlı ders kaynağının olduğu disiplinlerde, aynı dersin verildiği başka üniversiteler ile içerik benzeşmesi gayet normaldir ve herhangi bir akademik sakıncası yoktur. derslerde öğrencilerle dalga geçildiği iddiası tamamen asılsız ve gerçek dışıdır. sorulan bir soruya “son sınıfa geldiniz bunu bilmiyor musunuz?” cevabının verildiği iddiası ise doğrudur. bahsedilen konu geometrik serilerdir. herhangi bir mühendislik fakültesinin son sınıfındaki öğrencilerin lisede anlatılan seriler konusunu bilmemesine duyulan şaşkınlık ve üzüntünün ifadesidir.

çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü’nde yapılan sınavlar lisans eğitim-öğretim ve sınav yönetmeliği’ne (http://www.cu.edu.tr/tr/detay.aspx?pageid=814) göre yapılmaktadır. hakkının ihlal edildiğini ya da sınav sonuçlarında adaletsizlik yapıldığını düşünen her öğrenci bu yönetmeliği dikkate alarak ilgili bölüme veya öğrenci işleri daire başkanlığı’na dilekçe ile başvurabilir. hakkını hukuki yollardan değil de sanal ortamlar yoluyla ve takma isimlerin arkasına sığınarak arayan öğrenciler içinse ne yazık ki yapılabilecek hiçbir şey bulunmamaktadır.
  • kendisinin sözlükte yazar olduğunu düşündüğüm akademisyen. zira onu az biraz bilen, tanıyan kişiler bunu farkedebilir. ara sıra bu başlığa baktığını da biliyorum.
    çukurova üniversitesi bilgisayar mühendisliğinden ayrıldığında bir hocamız pılısını pırtısını topladı kaçtı demişti.
    şu an mersin üniversitesinde çalışma hayatına devam eden akademisyen.
    meyve çaylarını da çok sever. *
  • asistanlığının ilk yıllarında dersini alma şerefine nail olduğum güzide hocamız.
    çok tekrarlı amerikan uygulamalarını büyük keyifle anlatır ve uygulatırdı.
    ah ah, kaç yıl geçmiş çok sayın hocam.