şükela:  tümü | bugün
 • hacettepe üniversitesinin beytepe kampüsünde bulunan yıldız anfinin kantininin adıdır. gayet dost canlısı biyerdir. herkes birbirini tanır.
 • hayatımda yediğim en güzel lavaş arası döneri yapan yerdi zamanında, yıllar önce kapandı gitti. yerinde ptt var şu an.

  hala öyle döner yemedim...
 • sol frame'de başlığı görünce tatlı bir heyecan yaşadım.

  hacettepe beytepe kampüsü'ndeki yıldız anfi'deki kafe. sahiden döneri ve lahmacunu pek güzeldi. sonra kampüsteki nice bağımsız kafe gibi kapandı gitti.
  sanırım yeniler için bir efsane bizim için nasıl feycan bir efsane ise...

  o değil de, özledim lan!
 • lavaş arası tavuk döner, tavuk şiş ve lahmacununu 5 sene boyunca hiç sıkılmadan yediğim kafe.

  çiğdem'den çay alıp yıldız anfi'de içmek, beytepeye dair aklımda kalan en güzel şeylerden biridir.
 • beytepe kampüsü'nün belki de en mütevazi ve en samimi kafeteryasıydı. evet kampüsün en iyi döneri ordaydı ama çiğdem kafe'deki tavuk şiş gerçeğini de göz ardı etmek ayıp olurdu bence. ayrıca kasada duran bakımlı bir abla vardı en çok ona üzülürdüm ben. kıç kadar yerde akşama kadar "hojjaam buyruuun" der dururdu. hazırlıktaki vazgeçilmez mekanlarımızdan birisiydi. eğer içerde yer yoksa ya amfi içindeki banklara ya da amfinin merdivenlerine oturulurdu. daha sonra amfinin kedileri gelir dönerinize salça olur neredeyse üzerinize atlardı. farkettim de beytepe'de özlediğim nadir şeylerden birisiymiş çiğdem kafe.
 • bugün beytepe alışveriş merkezi içinde yeni açılan 360döner'den yemek alırken amcanın döneri sarışı ve pul biberleri serpişi hiç de yabancı gelmeyince anladım çiğdem'deki amca olduğunu. gözüm "hojjam muurun" diyen uzun tırnaklı ablayı aradı ama onu göremedim. *

  tanımsa; dünyanın en güzel dönercisiydi zamanında...