şükela:  tümü | bugün soru sor
  • balkan müziklerini mükemmel yorumlayan bir hanım kızımız. öyle bir jovano jovanke okuyor ki, kendisiyle evlenesim geldi şerefsizim. bu kadar güzel ses mi olur lan?

canlı okuduğu ederlezi için de bakınız.
  • sadece balkan müziklerini değil, kürtçeyi de çok iyi yorumlayan bir hanım kızımız.

pejna te naye'de döktürmüş resmen, çok severim bu parçayı. ağzına sağlık diyoruz ve devamını bekliyoruz.

edit, ayrıca yukarıda verilen jovano jovanke'de de döktürmüş hakikaten, alıp balkanlara götürüyor parça sizi.

facebook sayfasına buradan ulaşılabilir, videoları, konser tarihlerini filan içermekte. inanılmaz bir sese ve çok vurucu bir yoruma sahip. anladığım kadarı ile genelde balkan müziklerini söylüyor, kürtçe söylemesi de sanata nasıl baktığının göstergesi.

yaşasın etnik müzik diyorum ve kendisine başarılar diliyorum.

sesinin ne denli ahenkli ve güzel olduğunu türkçe söylediği yiğidim aslanım daha net anlaşılıyor.
  • muhtesem bir sesi olan hatun.
  • paul dwyer abimizle birlikte magusa limanı'nı seslendirmiş sanatçı.

https://www.youtube.com/watch?v=ktz3zqyjwmw
  • paul dwyer'la birlikte şu akkuş'un gürgenleri türküsünü muhteşem seslendirmiş kişi.

türküyü muhteşem bir hale getirmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=rsvfgdeh1xa
  • bam teline dokunan insanı tınısının içine alan çok güzel bir sese sahip.
  • bu aralar efkarlandikca sarildiğim sanatkar.. gercekten musiki- şinas bir isim. basarilarinin devamini diliyorum.. ve bir sonraki turkusune geciyorum..
  • jovano jovanke yi dinlerken makedon, keltepenin taşlarını dinlerken tokatlı, pejna te nayeyi dinlerken diyarbakırlı, yiğidim aslanımda isyankar bir duruş, çiğdem derki ben elayımı dinlerken ünzevi bir ruh. sesiyle, yorumuyla, duruşuyla türkülere yeni bir soluk getirmiştir. resim öğretmenidir. eğitimciliğidir belkide mütavaziniğinin nedeni. cumartesi gecesi beylikdüzü maviorkinosta, çarşambaları ise mazeret sahnesinde sevenleri ile buluşmaktadır.
  • polonya’nın sopot şehrinde polonya tv ve radio festivalinde takılırken gördüm bu güzel sesli kadını. onunla beraber bir çocuk vardı. ikisini de orada tanıma fırsatı buldum. önder ve çiğdem.. önder çalıyordu çiğdem söylüyordu. umarım daha iyi yerlere gelirler ve bir daha beraber dinleme fırsatı bulurum.