şükela:  tümü | bugün
 • misbah muhayyeş sokakta açılmış yeni mekan. şimdilik menüsü kısıtlı biraz fakat ileride açılacağına inanıyorum. ciğerleri fena değil, eğer yiyeceğiniz her ne ise dürüm değil de porsiyon olarak isterseniz masayı türlü türlü mezemsi salatamsı tabakla dolduruyorlar. daha yeni açıldığı için kerebiç ikramı yapmaları ise ayrı bir güzellik diye düşünüyorum yoksa itirazın mı var?

  mekan tarifine gelince, misbah muhayyeş sokaktadır. "orası neresi" dediğinizi duyar gibiyim o yüzden hemen açalım: kadıköy rıhtımda bostancı dolmuşundan indiniz(mesela yani), karşınızda bi baktınız migros.. hemen seke seke o yöne doğru gidiyorsunuz(isteğe bağlı olarak koşabilirsiniz de) sonra oradan dümdüz bahariyeye çıkacakmış gibi ilerliyorsunuz, az ileride karekök özel dershanesinin karşısında akvaryumun yanında ciğerci hulusi yazıyor zaten görürsünüz.

  rica ederim ne demek..

  edith merbürg: efenim ben tarif ederken migros ayaktaydı, bostancı dolmuşları da şu anda inşaat halinde olan yerdeydi. şimdi migros'un yerine alkım kitabevi açılıyor, ona göre değerlendiriniz yol tarifini. saygılar.
 • ayrica (bkz: cigerci naci)
 • sahibi hulusi ecevit, cigerci apo nun eski ustasiymis.
 • kerebiçin istanbuldaki adresi.
 • an itibariyle ciger arti ayran 18tl dir. (öeh)
 • mersin usulü ciğeri/eti istanbul'da gördüğüm diğer yerlere göre çok daha iyi ve hesaplı yapan mekan. bu konuda akla ilk gelen yerlerden biri olan canım ciğerim'in tahtını ele geçirmiştir benim indimde. bir kere fiyatlar çok daha hesaplı, canım ciğerim kadar popüler olursa fiyatlar da fırlayabilir tabi ama anadolu yakasında olmasından kelli çok da abartabileceklerini düşünmüyorum. diğer bir artı da hem meze hem de et çeşitlerinin fazlalığı. canım ciğerim'de yürek yiyememekten şikayetçi mersinli eşimi bu konuda tatmin etmeyi başardığı için kendilerini kutluyorum. ek olarak kerebiçi de güzel, mersinliler dışında merak edenlerin de denemesi için doğru adres. tek olumsuz detay şalgam olabilir, en son iki gidişimde içtiğim acısız şalgamlarını çok beğenmedim. yalnız acısız lafını ingilizce'ye painless diye çeviren ve bizi gülmekten öldüren firmayı tebrik ediyorum, şalgamları değilse bile espri anlayışları bambaşkaymış.
 • ciğeri çok güzel olup, et şişi çok güzel değildir. ortaya gelen mezeler: yeşillik (nane+maydanoz), ezme salata, pişmiş soğan, çiğ soğan (sumaklı), közlenmiş domates-biber, acı yeşil biber. tatlı olarak kerebiç ve künefe mevcut. künefesi vasatın üzerinde.

  fiyat merak edenler için entry tarihi itibariyle, 1 et şiş, 1 ciğer şiş, 2 kola, 1 künefe = 45 liradır (ortaya gelen mezeler fiyata dahil tabi).
 • ciğere karşı özel bir ilginiz yok ise gidilmemesi gereken mekan. karın doyurmak için 4 kişi gidip 70tl hesap ile gün boyu doyabilirsiniz. mekan olarak sıradan bir börekçi/dürümcü ayarında. aynı bütçe ile the house cafe de filan da yemek yiyebilirsiniz.
 • ciğeri, tatlısı gayet güzel. 6 yılı aşkın süredir istanbul da yaşayan biri olarak daha yeni keşfettiğime çok üzüldüm.

  ciğer şiş + şalgam + kerebiç + garnitürler, 22 liraydı. istanbul için(kalitesiyle orantılı olarak) gayet uygun olduğunu düşünüyorum.