• önünüze gelen herşey usülüne uygun, tamamen mersin standartları dahilinde. yani yok yenilik yapalım, yok istanbullu buna alışık bunu seviyor tarzı bir olayları olmaması güzel. 'mersin'de böle bu iş' diyor mekan. sofraya gelen her tabak beni mersin'e götürüyor, adnan menderes bulvarı'nı, silifke caddesi'ni, istiklal caddesi'ni gezdiriyor, çamlıbel'e götürüp getiriyor. mersin'i tadıyorum.

yalnız ciğere bir miktar daha kuyruk yağı eklemeliler gibi geldi. sanki biraz olması gerkenden kuru geliyor ciğer. lan bir de keşke sabah erkenden açılsa kahvaltıya ciğere gitsek ya la!
  • dün ikindi vakti ciğer yemek için gidip terbiyesizliklerine katlanamayıp çıkıp gittiğimiz mekan. yapılan yorumlardan anladığım kadarıyla yalnız değiliz.

kibar kibar oturduk ciğerimizi çöp şişimizi istedik. ama daha gelir gelmez salon şefi olan yaşlı ve aksi biri olduğu her halinden belli olan beyefendi bizi işaret edip birilerine bir şey dedi. hislerimde yanılmıyorsam, dört kişilik cam kenarı masaya 2 kişi oturduğumuz için bozulmuştu adam. bizden sonra gelen herkesin ciğeri gelmesine rağmen bize servis açarken bile oyalandılar.

hatta bir an geldi, parasını verip yemek yiyeceğimiz yerde, cam kenarında masa boşaldı oh be diye rahatladım, çünkü gözlerini bizden çekeceklerdi. bu nasıl bir gerilimdir böyle. sonra ciğerlerimizi hala beklediğimizi söyledik, sipariş verdiyseniz gelir bekleyin falan gibi bir şeyler söylediler.
    tavırları da çok rahatsız ediciydi.

bu saatten sonra gitmem, gideni de uyarırım.
    gerçek bir ciğer lover kaybettiler.

edit: olay moda'da geçiyor.
  • soğancı hulusi olarak ismi değiştirilebilir. paranızın karşılığı soğan getirilip meze olarak ciğer veriyorlar.
  • misbah muhayyeş sokakta açılmış yeni mekan. şimdilik menüsü kısıtlı biraz fakat ileride açılacağına inanıyorum. ciğerleri fena değil, eğer yiyeceğiniz her ne ise dürüm değil de porsiyon olarak isterseniz masayı türlü türlü mezemsi salatamsı tabakla dolduruyorlar. daha yeni açıldığı için kerebiç ikramı yapmaları ise ayrı bir güzellik diye düşünüyorum yoksa itirazın mı var?

mekan tarifine gelince, misbah muhayyeş sokaktadır. "orası neresi" dediğinizi duyar gibiyim o yüzden hemen açalım: kadıköy rıhtımda bostancı dolmuşundan indiniz(mesela yani), karşınızda bi baktınız migros.. hemen seke seke o yöne doğru gidiyorsunuz(isteğe bağlı olarak koşabilirsiniz de) sonra oradan dümdüz bahariyeye çıkacakmış gibi ilerliyorsunuz, az ileride karekök özel dershanesinin karşısında akvaryumun yanında ciğerci hulusi yazıyor zaten görürsünüz.

rica ederim ne demek..

edith merbürg: efenim ben tarif ederken migros ayaktaydı, bostancı dolmuşları da şu anda inşaat halinde olan yerdeydi. şimdi migros'un yerine alkım kitabevi açılıyor, ona göre değerlendiriniz yol tarifini. saygılar.
  • herkes fiyatından ve kalitesinden şikayet etmiş de bir allahın kulu da alternatif söylememiş istanbul anadolu yakasında.
    tanım: kadıköy’ün meşhur ciğercisi.
  • kapısında kedi olmak istediğim ciğerci. istanbullu bebeler sevmeyebilirler burayı ama ciğeri nefistir. güneyli styla.
  • kadıköy de bulunan mekan beş para etmez. fiyat performans olarak diplerde. ciğer dürüm 18tl ve lezzet bakımından kötü. paça çorbası 20tl ! bildigimiz sıradan çorba. bedava verseler yemem o derece.
  • moda şubesinde servisin çok hızlı ve iyi olduğu, bahşiş için nakit olmayınca karttan fazla cekmeyi ısrarla reddeden güzel mekan. moda şubesi rıhtım şubesinden daha ferah olmuş ayrıca.
  • modadaki şubesi siparişi verdikten tam yarım saat sonra kapattıklarını ve siparişi iptal ettiklerini hem de yemeksepeti aracılığıyla tarafıma bildiren dandik kurum. bunlar babadan oğula nesil heralde demek istiyorum. yarım saat bekletilir mi lan? madem gönderemiyorsun sipariş geldiği gibi dönüş yapacaksın bana hulusi efendi. kötü puanları ve yorumları hakettin.
hesabın var mı? giriş yap