• yıllar sonra davutpaşa kampüsü'nde cigicigi.com tişörtlü bir genç görmemle gençliğin yerinde saydığını birinci elden gözlemlememi sağlamış eski mekan.
  • zamanında site sahiplerinin yaptığı ücretli bir programı kırıp, forumlarında yayınlama yüzsüzlüğünü göstermiştim. bakın işte seri numarası şöyle hesaplanıyor da şu kısımda tutuluyor da falan filan diye. birde takdir edilmiştim.* öyle de samimi bir ortamı vardı. güzel günlerdi vesselam.
  • kursat ve yusuf kardesler ile emrahinda ortak oldugu bir zamanlarin heykir forumu.
    (bkz: turkojan)
    (bkz: cigicigi jingle)
  • şaka gibi ama 14 sene sonra 29 mayıs 2003 tarihli jingle'ını buldum bilgisayarda.

https://instaud.io/1kh7
  • yıllar sonra bile jingle'ı hâla aklımda olan site. geeel hadi geeeel interaktif dünyamızaaahaha xd
  • ilk tanıştığım websitelerden birisidir. yıllarca aşağıda paylaştığım biz kimiz manifestosunu anasayfalarında taşırlar. turkojan programını kodlayan parmaklara selamlarımı sunarım.

biz kimiz!
    biz kibar ve sertizdir, çok iyi dans ve ısrar ederiz.. (kemal sunal’ı rahmetle anıyoruz.)
    bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister..
    eğer; çayın, kahven soğuyorsa,
    eğer; sigaran normalden hızlı bitiyorsa,
    eğer; senede üç cep telefonu kaybediyorsan,
    eğer; oturmaktan kıçın teflon tavaya dönüyorsa,
    eğer; elinde kultablası ile taksiye biniyorsan,
    eğer; elinde tv kumandası ile markete gidiyorsan,
    eğer; sevgilin ya da eşin sana acır gözlerle bakıyorsa,
    eğer; zaman zaman baş ağrısından gözlerin buğulanıyorsa,
    eğer; ailen, arkadaşların her geçen gün senden soğuyorsa,
    eğer; karşında konuşulanları anlamayacak duruma geliyorsan,
    eğer; her kitapçıya girdiğinde direk malum köşeye yöneliyorsan,
    eğer; hiç uyumadan ya da günde iki saat uyku ile yaşayabiliyorsan,
    eğer; telefon elindeyken acaba nerede çalıyor diye arayıp söyleniyorsan,
    eğer; bardağın dolu olduğu halde ısrar edip tekrar doldurmaya çalışıyorsan,
    eğer; karı-kız muhabbeti yerine, döküman, kitap, cyber muhabbeti yapıyorsan,
    eğer; iş yerinde ya da okulunda gözlerini hala açık tutmayı başarabiliyorsan,
    eğer; gece lambasını açtıgın halde tekrar lambayı açmak için düğmeye basıyorsan,
    eğer; masaüstünde duran dosyayı saatlerce bulamayıp sonra masaüstünde buluyorsan,
    eğer; yatağa yattığında seni iplemeden beyninde tanımadığın insanlar konuşuyorsa,
    eğer; elektrik, su, telefon faturalarına bir o kadar daha gecikme ücreti yatırıyorsan,
    eğer; mouse kullanırken destek aldığın yerde nasır ya da altıncı bir parmak oluşuyorsa,
    eğer; telefonla konuşurken alakasız şekilde aklından geçenleri karşındakine söylüyorsan,
    eğer; eve beslerim diye ceşitli mahlukatlar alıp bir hafta zarfında unutup telef ediyorsan,
    eğer; sabah annen ya da eşin kalk dediğinde uyku modunda disconnect oldum beni geri bağlayın diyorsan,
    eğer; depremden sona bile ups bağlı bir makina bulup gece son konuştuğun şahıstan hattan düştüğün için özür diliyorsan,

eğer; vampir gibi hissediyorsan.. sen de bizden birisin!

parlıament arkadaşımıza cigicigi online'a özel olarak yazdığı bu satırlar için teşekkürlerimizi sunuyoruz..
  • gece gece nereden geldin aklıma aq.
    en son böyle düşünürken oktar babuna demiştim kendime içimden.
hesabın var mı? giriş yap