şükela:  tümü | bugün
 • otogarlarda biletinizin olmadigini iki 2 km oteden anlayan ve kolunuzun tutugu gibi anla$mali oldugu otobus $irketine goturen yuzsuz $ahis
 • halk pazarlarinda satilan ucuz tekstil urunlerini, sesinin en tiz yerlerinden reklamini yapip, kulaginizin zarlarinda tahri$ yapan opera sanatcisi.
 • asti'de "cigirtkanlik yaparak sizi rahatsiz etmek isteyenlere itibar etmeyiniz" diye bagiran bi afis var.
  demek ki neymis, adamlarin olayi bizi rahatsiz etmekmis. ticari kaygi filan yok yani.
 • kızlarağasına gitmek için yannışlıkla kemeraltının içinden geçmeyi tercih ettiyseniz etrafınızı saran bağırtkanlara verilen ad. sadece bağırmaları yetmezmiş gibi bi de yolunuzu kesip 'bi dakka bakar mısın' deyip üstelik de omzunuza dokunmaları iyi bi tartışma nedeniydi geçenlerde.
 • yazıcıoglunda abartılan olay. öyle ki bütün kartlar oynandıktan sonra**** son çare olarak her zaman kenarda bekletilen kart kulaga fısıldanarak devreye sokulur*
 • kadıköy otobüs duraklarında şahit olduğum şu diyalog sayesinde bir meslek olduğunu anladığım olgu:

  haddeeee,ottoogaaar,cevizlibaaa,eddirnekappıııı,kalkıyyoooaaaadddiii...
  naber sülo..
  hadeeee,ottoo..oo remzi dayım,nassın?
  iyi be gülüm,sen nabıyon?
  napalm be dayı,çığırıyoz işte..haadddeeee,cevizliibaaa..
  kolay gelsin yiğenim..
  eddiirrnn..saol babacım..eddirnneekappııııı,kalkyooooaaaaa....
 • harry potter serisinde geçenler için: http://us.imdb.com/…lery/ss/0295297/hp2-film-56.jpg
 • eskiden sokaklara salınan posta güvercini kılıklı adamlar. genelde sesleri gür olup, haberleri halka kamuya açık alanda şarkılı türkülü bildirirlermiş. peşlerine çocuklar takılır, bazen onlar da şarkımsı habere bazı uyduruk ama habere cevabi nitelik taşıyan nakaratlarla eşlik ederlermiş. mahallenin delisi, bazen çığırtkanı taşlarmış... eh, deli işte...neyse... o zamanlardan kalan belgelerde, kadın çığırtkan diye birşey kayıtlara geçmiş değildir.

  günümüzde ise kadın çığırtkanlar imç civarlarında çığırırlar. bir de çığırtkan haberci, çığırtkan devlet politikası gibi yeni moda çığırtkanlıklar söz konusudur ki, aynen eskisi gibi kamuya açık alanlarda, çarşıda pazarda ve televizyonda hep birlikte yüksek sesle çığırtkanlık etmekte, süper kakafonilere imza atmaktadırlar. böylesine miks * ve mahallenin delisinin davulu ile ve tüm çocuklar ile çocuk kalacakların masum görünen alkışlarıyla eşlik ettiği bir kakafoni korosu örneği için; (bkz: turkiye popstar)
 • bir örneği de http://kissa.be/eg0 şu kısaltılmış linkten görülebilir.