şükela:  tümü | bugün
  • merkezi yenibosnada olan, beşiktaşta açılan 5nci şubesi ile ciğköfte konusunda uzmanlaşmış lokantamsı. eve paket aldığınızda ciğköftenin yanında lavaş, domates, marul, adını bilmediğim birkaç çeşit daha yeşillik* veren, buzdolabında saklandığı zaman 24 saat tam garanti veren, sağlık bakanlığı onaylı çiğköfte mekanı. tadına gelince, benzetme yapmak gerekirse bana 2000'lerin pop müziği gibi geldi, evet kötü değil ama bir orjinalliği, müptela edecek bir tadı yok. gidip doğuda yemek lazım, bu mekanlar sıhhi olması dışında en fazla masturbasyon sanki. * ayrıca beşiktaşta gördüm turistlerin uğrak yeri haline gelmiş, japonlar içerisinde ellerinde çiğköfte dürümleri resim çektiriyorlar.* ayrıca*,
    http://www.cigkoftem.com/
  • ortakoy'e de sube acip, kriz geldiginde* besiktas ya da harbiye'ye yol alma zahmetinden kurtarmislardir.
  • özel çiğ köfte sosu ve dürüme nane koyma hadisesi dışında bir esprisi bulunmayan ortalama bir çif köfteci zinciri. ama o sos yok mu o sos, ekmek banıp yiyesim geliyo çiğ köfteyi bırakıp.
  • hayatımda yediğim en tırt 2. çiğköfteyi yememi sağlayan firma. ya da şu var, izmir hatay'daki şubeleri çok kötü yapıyor çiğköfteyi. yediğim en tırt 1. çiğköfteye gelince, 6-7 yıl önce bir yerde "ben biliyorum" diye yapmıştı birisi.. çiğ et ve bulgur tadı almıştım o gün, başka hiç bir tad yoktu.. ondan sonraki en kötüsü buydu işte.. bol limon ve bol marul çiğköfte kötü olunca durumu kurtarır biraz ama bunlarda o da olmadı.. niye böyle oldu bilmiyorum..
  • bu adamlar çiğköfteciyim diye dükkan açıyor, yetmiyor bir de işi zincire döküyorlar ya ben bişey demiyorum. bir tane yedim, midem kalktı.
  • uyku kaçınca bir telefon uzaklıktaki mislik. henüz çigköfte yapmayı denemedim ama yaparsam rakipleri olacagımı da burdan duyururum.
  • "en azından bir şubesinin" dürümün içerisine tam boy taze soğan, domates, salatalık turşusu, turp gibi ögeleri standart olarak koymakta ısrar ettiği zincir. yemeksepeti üzerinden not yazsanız da fayda etmiyor.

büyük konuşmayayım, hödük bir istanbullu olarak çok da hakim değilim çiğköfte neler ile yenir neler ile yenmez... hatta etsiz çiğköfte yiyene kız verirler mi?.. fakat belli yeşilliklerin ve sosların dışında konulan bu harçlar, istanbul üzerinden tüm anadolu lezzetlerinin dejenere edilmesi geleneğinin şimdilik son halkası gibi duruyor. hele bambi'ye falan düşsün... hah tam sıçtık o zaman!

bir de demezler mi her şeyin en güzeli istanbul'dadır diye...

(bkz: kafa göz dalmak)
  • "en azından bir şubesinin" içli köfteleri ile sağlam gıda zehirlenmesine yakalanılmıştır. hayır köfteler bekletilmeden sıcak sıcak tüketilmiştir.

"ohh ne de güzel hem de 2 lira höm hom hum" diyip lüp lüp yutarken iyiydi de, sonrası kötü oldu...
  • birkaç aydır dürüm çiğköftesine feci alıştığım çiğköfteci. özellikle akşamları pek birşey yemeyen ve yeşilliğe bayılan, en azından vitamin ihtiyacını karşılamak için yemeye çalışan birisi olarak dürüm çiğköftede bu aradıklarımın hepsini buluyorum. bol yeşillik, ince lavaş ve soslu, ekşili az çiğköfte. yanına da eker ayran alınca eve kadar yememek için kendimi zor tutuyorum genellikle.

tabi oruç olmak da bu kadar iştahla bunları yazmam için önemli bir başka sebep.