şükela:  tümü | bugün
  • 19 ekim pazartesi günü sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu tarafından kurdelesi kesilmiş olan, ancak izmir tabip odası başkanı dr. suat kaptaner tarafından beyhude bir açılış olacağı söylenen hastane
    ve açılış sonrası

fantastik.
  • izmir tabip odası başkanı dr. suat kaptaner tarafından beyhude bir açılış olacağı söylenen ve 19 ekim pazartesi günü sağlık bakanı mehmet müezzinoğlu tarafından kurdelesi kesilmiş olan hastane fantastik.
  • şöyle bir olayın yaşandığı hastane.

çok detaylı incelemeye zamanım olmadı, ancak işime yetişeceğim, daha sonra bakacağım mutlaka. özetle olay şöyle:

yaşlı bir amcamızın mr'ı çekildikten sonra sedyeden sedyeye transfer edecekler ancak bunlardan birinin tekerleği kilitlenmemiş. paylaşımı yapan kadına bir şey demek için dönünce düşürüyorlar ve adam başından yaralanıyor (videoların birinde yerdeki kan net görülüyor)

bunun ardından güvenlikleri sırası geldiği için içeri alınan kadını soruşturuyor, çıkınca da videoları sillesini vs istiyorlar. hastane polisine kadar gidiyor. polis yaptığının suç olduğunu söylüyor. burada güvenlik şefi çaktırmadan* kadının kimlik bilgilerini almaya çalışıyor. kadın kimliği geri alıp gerekirse karakola gidelim sizinle hiçbir bilgi paylaşmayacağım diyor.

devamına bakamadım ama gerekli zaman ve bilgi birikimine sahip suserler olayı inceleyecektir diye tahmin ediyorum.
  • karşıyaka'da kilise sokağı'nda hizmet veren polikliniği dökülen hastane. fiziksel anlamda değil, personel anlamında. asansörde arkanızda duran ve "acelem var!.." diyerek ayağınızın alçılı olmasına aldırmadan sizi itip geçen hemşireleri, alçı odasından çıkmak için tek başınıza olduğunuzdan yardım istediğinizde "işim var." diyen hastabakıcıları var. sekretere bir şey sorduğunuzda ise dövecek gibi yanıt veriyor, amacı ise sanıyorum hiçbir soruyla muhatap olmamak.

iki kez ortopedi servisini kullandık ailecek, doktorlar çok iyiydi ve daha önceki doktorların fark edemediklerini görüp doğru yönlendirmişlerdi. ama diğer kadrolarda iş yok. torpilli midirler nedir?!?
  • kilise sokakta bulunan poliklinikteki doktorlardan psikiyatrist sarper eren‘den uzak durulmali. insanlıktan nasibini almamış bankamatik memuru sıfatı kendisine cuk oturacak diye düşünüyorum.