• yan masadaki çalışan; sabahtan akşama kadar yüksek sesle çalan telefona, kapanan telefona, talep edilen evraka, gelen maile, merkezdeki gecikmelere söylenip ve söylenip ve söylendiğinde, bende uyanan istektir. beraberinde işyerinden koşarak uzaklaşma ya da yerine göre kadına girişme isteğiyle gelir genelinde. ama tutarım kendimi, sonuçta profesyoneliz di mi. tabi. sus azcık yine de.
 • bu mevsimde sivrisineklerin bende uyandırdığı çıldırma hissine sekonder gelişmektedir. bütün gece uyuyamamış, her daldığnda kulağındaki vızıltıyla sıçramış insanın en doğal hakkı, bu isteği eyleme geçirmektir.
 • fark edildiği an, kendinden korkutan istek.
  kişinin dünyasındaki, en sevdiği insana karşı dahi en fazla gerilim duyduğu an bu istek geliyorsa hele..fark ediliyorsa hele..
  hele bi' de kendine ise..ki her türlü kendine ya esasında.
  ürkütücü.
 • arabada tek başına yüksek sesle müzik dinlerken kimseye zarar vermeden yerine getirilebilinen istek... çığlık atma isteğini doğuran duruma uygun şarkı bulunursa, bağıra bağıra o şarkıyı söylemenin de iyi geldiği tarafımca tespit edilmistir...
 • boğazınıza oturan, yutkundukça daha da batan o zıkkımı atabilmek için duyulan istektir. ha bir de bağıra çağıra ağlayıp içinde ne var ne yok akıtmak var.. yakma artık canımı..
 • kızlar için olan bi durumdur bu, çünkü erkekler ergenlik sonrasında çığlık atan organlarından feragat etmiş olurlar ve yerini böğürme/bağırmaya bırakır. kızlarda daha çok kafa sesi olarak görülen bu eylem, erkekte daha çok gırtlaktan, sert ve kirli bir ses olarak çıkar.