şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: cigna)
    sizden para alırken sıkıntı olmayan ama iş sistemden çıkmaya geldiğinde kulağının üstüne yatan rezalet bes firması.
    2 haftadır şirketin benim adıma yatırdığı sözleşmeyi iptal edip hakedişimi almaya çalışıyorum. sistemden çıkış belgesi daha bir gün önce ellerine ulaşmış.
    yirmi iş günü sonrasında eğer bu süreç tamamlanmış olmazsa nur topu gibi yeni bir rezaletimiz olacak.
  • 1 yıl her eve lazım isimli bir sigortasını satın alıp, klima bakımı, kombi bakımı, araç temizliği vs gibi hizmetlerinden faydalanırım diye kullandığım sigorta firması.
    sadece klima bakımı için 2 ay boyunca onlarca kez aramam gerektiği için 2.sene için yenilemeyi iptal etmek istediğimi bildirdiğimde son derece kaba saygısız bir kişi tarafından arandım.
    sebep öğrenmek istiyorlarmış, istemiyorum, yeterli değil mi dediğimde illaki sebep sordular. param yok dedim, "aylık 24 lira için hayatınızı riske mi atmak istiyorsunuz doğru mı anladık" diyorlar. sanki çıkınca mafya kapıda bekleyip topuğuma sıkacak.
    evet doğru anladınız dediğimde, "tamam o zaman iptal edilmiştir, ödenmiş meblağlar iade edilmeyecektir, güle güle" diyip telefonu kapattılar. canımlar cicimler iptal ettirene kadar.
    konuşan kişinin kaba tutumu, hizmete ulaşmanın zorluğu gibi sebeplerle, "acaba?" diyenlere "sakın" diyorum.