şükela:  tümü | bugün
 • var güçle mücadeledir.
 • cihat'ın arapça doğrusu aslında budur, ama arapça konuşan bir ulus olmadığımızdan, ve kelimelerin sonunda b,c,d,g ye tahammül edemediğimizden, bizde doğrusu cihattır.
 • radikal islamcı bir terör örgütü
 • abdülkadir es sufi'nin bir kitabi. 1980 yilinda ismet özel*cevirisiyle yayinlandigi türkiye'de büyük yanki uyandirmistir. islamin görünüste islam olan yerlerde cökmekte oldugu saptamasindan hareketle hesaplasma amaci tasiyan kitap, pakistan ve libya örneginden yola cikarak bir takim radikal cözümler önermistir. milli marslari, cinnah'in anitkabrini ve devlet dairelerindeki resimlerini; putperestligin ve batiya yönelmis bir kültürün ikonografyasi olarak ele almis, faizle ve bankacilikla kazanilmis gelirden maas alan imamlarin arkasinda namaz kilmanin caiz olmadigini belirtmistir. 12 eylül darbesinden yillar sonra yapilan bir röportajda kenan evren, darbe nedeni olarak meshur kudüs mitingini ve istiklal marsi okunurken yere cöken bir grubu göstermistir.
 • "islam'a göre cihad" konusunu caner taslaman şahane açıklamış.

  okumak isteyen şunu okusun:

  http://www.canertaslaman.com/…-felsefe-ve-tanri.pdf

  izlemek isteyen şunu izlesin:

  http://www.youtube.com/watch?v=yv11mzhexnk
 • cihat, arapça „cihâd“ kelimesinin türkçe yazılışıdır. cihâd, „cehd“ kökünden gelir.
  „cehd“ var gücüyle çalışma, azim, elden geldiğince, takâtin tükeninceye kadar gayret etmek gibi mânâlara gelir. yâni gayretin aşırı derecelisidir. cihâd da, cehd’in çoğuludur

  "kanserle savaş", "yolsuzlukla savaş" nevî savaşlar, "cihâd"a örnek olarak verilebilir.

  hadis-i resûlullah ile sâbittir kî, islâm dininde iki tür cihâd vardır. düz, motomot kelime anlamıyla ve bugün müslümanların ekserîsinin anladığı mânâsıyla cihâd, “savaş” demektir. ama bu cihâd, “cihâd-i asgar”dır, yâni küçük cihâdtır. avamın anlayabileceği ve genellikle de anladığı cihâd, işte bu cihâdtır. herkese farz değildir. hac vazîfesi gibi belli şartları hâiz olanlara farz kılınmıştır. bunun izâhı uzun sürer.

  bir de havâsın, yâni cemiyetin seçkinlerinin, âlimlerinin, âriflerinin cihâdı vardır kî, bu cihâda “cihâd-ı kebir” derler. cihâd-ı kebir de, “büyük cihâd” demektir ve nefse karşı yapılır. cihâd-ı kebîr, peygamber emriyle her mümîn ve mümîneye farzdır.
 • takvim yapraklarında erkek çocuk ismi olarak 86 günde bir tekrar eder
 • tunus vb. ülkerde özellikle gençlere yönelik yapılan cihat çağrısı gün geçtikçe artıyormuş. bu cihat çağrısı, suriye'de esad'a karşı tabii ki.

  insan kendi kendine soruyor hal böyle olunca. "bildiğim kadarıyla bende müslamın, yaşadığım ülkenin de çoğunluğu müslüman e bizde niye gelmiyor bu cihad çağrısı? biz müslüman değil miyiz. hem cihadı kime yapıcaz lan! esad tarafı gavur mu?"

  yoksa çağrıyorlar da haberimiz mi olmuyo lan yoksa?

  "3 cevapsız cihatınız var..."
 • şiddettir. saf bir batılı sorarsa manevi savaş falan diye geçiştirebilirsiniz.
 • günümüzde iphone ya da samsung gibi bir marka üretmek, tüm dünyaya pazarlamaktır.

  mars gezegenine uydu aracı göndermek ve keşif amaçlı incelemeler yapmaktır.

  3d yazıcı icat etmek, 3d yazıcı ile dünyayı şaşırtacak bir şey üretmektir.

  küresel çapta yazılım, bilim, felsefe, sanat, edebiyat, hukuk sistemi, bilişim teknolojileri, sanayi ve savunma sistemlerinde örnek ülke, örnek insan, örnek islam, örnek yaşam, örnek din modeli olarak gösterilmek ve kıskanılmaktır.

  mezhep savaşlarının değil, dünya barışının en önemli aktörü olan bir din algısıdır.

  google'de islam yazınca tekbir getirerek kelle kesen bedevilerin değil, milyonlarca insanı etkileyecek keşiflerin, insanların, bilim adamlarının, yöneticilerin, sistemlerin zihninizi işgal etmesidir.

  cihat; akıl varken düşünmemek, müslüman olmayan herkesin ölümü hakettiği gibi bir saçmalığa inanmak, kadınların cariye olarak alınabileceği gibi bir palavraya inanmak, savaşta güçsüzü idam etmek, esirlere kötü muamele etmek, mezhep savaşlarının tarafı olmak, kimin oyuncağı olduğunu, eline kimin silah verdiğini ve ne amaçla kime hizmet ettiğini bilmeden bir ülkeye giderek insan katletmek hiç değildir.

hesabın var mı? giriş yap