şükela:  tümü | bugün
  • akdeniz üniversitesi felsefe bölümü'nün sevilen iki hocasından biridir. diğer sevilen hoca* ile yakın arkadaştır ve o da odtü mezunudur. pragmatizm, heidegger, sanat felsefesi çalışır ama yaratıcı olan her şeyle de ilgilenir. mizah duygusu güçlüdür. ders anlatımı ise dillere destan olmuştur.

ilk tanıştığınızda size, ayın arkasında bulut var mı gibi acayip cümleler kurabilir. durum tespitleri meşhurdur. her an bir farkındalık yaratmaya yönelir bütün konuşmaları sanki. ironisi meşhurdur.
  • bugün radikal'deki "iyilik, ancak piçlik yaparak umulandır" başlıklı yazısı vesilesiyle tanımış olduğum felsefeci bilim insanı.

sadece başlığı okuyarak olayı kavramaya çalışmam boşunaymış... son zamanlarda okuduğum en dolu yazıydı...

bir de mezun olduğum okulumda hocaymış kendisi. iyice bir sempati duydum.
  • aforizmalarından biri şu olan hoca: iyimser filozof sabah işi için, akşam eşi için traş olan filozoftur. ama bir süre sonra tahriş olur.
  • yine şöyle harika, kafa açıcı bir yazı yazmış hocam. şiir, politika, aşk, gündem, hayat, ne ararsanız var. ortaya karışık yapmış hocam bir kuple.
  • kendisinden ders dinleme şansına nail olduğum süper insan. insanın kulağını tırmalayan o cızırtılı iğrenç akademisyen sesi olmadığı için midir yoksa dili güzel kullanışından mıdır bilinmez derslerini dinlemek çok keyifliydi. şöyle de bir anım vardır kendisiyle.

bir dersinde sanırım epistemoloji ile ilgili uzun bir konuşma yapıyordu. angut dolu birinci sınıf felsefe öğrencileri de tepkisiz bir şekilde izliyordu kendisini. bunun farkına vardığında biraz sustu ve bir sessizlik oldu. sonra bu sessizlik anında "sıcak değil de nem çok kötü" diye benim dakikalarca hayvan gibi gülmeme ve dersin kalanını dinleyememe sebep olan bir espri yapmıştı. üstelik o şakadan sonra yine de sınıftaki sükunet bozulmamıştı kimse bu şakaya da gülmemişti. kendisine biraz üzülüyordum o zamanlar ama "sonuçta asıl mesleği öğretmenlik değil, araştırma yapabileceği ve gönlünce eğleneceği bolca zamanı vardır. herkes yaşamının bir bölümünü para için satıyor" diyerek kendimi teskin ettim.

şimdilerde öğrendim ki kendisi de izmirliymiş. umarım bir gün kendisini kahve ısmarlama kisvesi altında evimde ağırlayıp felsefi sorulara boğabilirim. :)

tanım: kel bir adam.
  • 1966 doğumlu, izmir, karşıyaka'lı, bornova anadolu lisesi kökenli, akademisyendir.

ilk gençlik yıllarında bal'ın fenomen yakışıklılarından ve popüler isimlerindendi. oldukça haylaz bir o kadar da delikanlıydı ve kızların gözdelerindendi. arkasında ciddi bir hayran kitlesi bırakmıştır o yıllarda.

iyi adamdır, dosttur.
  • ve cihan camci (bkz: zehra yiğit) birlikteliginde (bkz: in the mood for love) film analizi. sicagi sicagina linki vereyim. bir sinemaci ve felsefeciden keyifli bir yazi.

http://www.sekans.org/…hemoodforlove(cozumleme).pdf

okuyunuz, okutunuz. yetmez yetmez feyz aliniz.