şükela:  tümü | bugün soru sor
 • galatasaray lisesi (akabinde konservatuar) mezunu, fenerli, sahne performansı olağanüstü, sesi güçlü, artvin'in gururu, yalova'nın onuru, beşiktaş'ın mağduru, notre dame'ın kamburu tanıdığım en komik müzisyen, bestekar, musikişinas arkadaş.
 • bu insan ünlü olmadıkça benim de hayatta yırtabilme umudum kırılıyor. izmirde cumhuriyet meydanına ya da istiklale elinde gitarla çıksa ertesi gün show tv' den atv' ye hatta cnn ve bbc' ye kadar herkes kapısında sabahlayacak ama o farkında değil.
  cihan güçlü kaset çıkarana kadar kenan doğuludan ve yalından tiksinmeye devam edeceğim.
  ahdım var, 10 milyarım olur olmaz bizzat kendim koyacağım önüne, -aha abi 10 kaat, beste senden güfte senden, yapalım şu kasedi ben elden dağıtırım- diyeceğim.

  sinirden gözümün yaşı akarken bile göbek atmamı sağlayabilen, zırlamak istediğimde esmeraldayı söylemesi yeten şahane bir sese sahip bu kişi tahminimce müzisyen olarak ünlü olduktan sonra tek başına kabare de yapabilir.

  şahsen kendisinin -hayvan gibi aşığım, babama bile çakarım, kendimi bile dövebilirim- repliğinden sonra azıcık altıma kaçırmışlığım vardır.

  ayrıyeten kendisini porno vcd satışından hapse giren evladın anası, eşcinsel kılığına giren sunucu, arabesk sanatçısı, yan paşa ve gözünü kırpmadan durabilen katolik rahip rollerinde izlemiş, nasıl olsa azıcık kaçırdım artık koyvereyim diye düşünerek bayağı bayağı altıma işemiştim.

  cihan güçlü'den rica ediyorum; -abi baktık kaset işi yaş, şu kısa metrajlı filmleri bari internete koyalım, patlatalım. bak 70 milyon bunu bekliyor. aha şuraya yazıyorum şahanından yalınına herkes elini öpecek-
 • sınıf isimli dizinin müziklerini mehmet erdem ile yaptığını jenerikte gördüğüm müzisyen.
 • 17 temmuz harbiye açık hava candan erçetin konserinde candan erçetin tarafından dinleyicilerle buluşturulmuştur, çok da güzel olmuştur.
 • ama adlı albümüyle müzik piyasasında yerini almış. kendisine kulak verelim.
 • güzel şeylerde oluyor , farkına varılması ümidiyle yolunun açık olmasını dilediğim şarkıcı.inşallah kalıcı ve başarılı olur adının altı övgülerle dolar.
 • şarkılarının tarzı (hem müzikal, hem de kimi zaman söz yapısı olarak), ve vokal ve yorum stili yıllardır beraber çalıştığı candan erçetin'e* çok benzeyen müzisyen. sözlerin anlamlarına uyarak, harflerin üzerine basarak çok güzel söylüyor; candan erçetin'in yorumculuğunu da pek kimsenin kötüleyebileceğini sanmıyorum, cihan güçlü de iyi yolda demektir, zaman içinde tam tarzını oturtur zaten. tüm albümü kendi şarkılarından oluşuyor, albümüne "olmuş dememek için tek bir neden bile yok.
 • sadece gecmisinde ve arkasinda candan ercetin'in adi gectigi icin bile dinlemeye kesinlikle degecegini dusundugum genc muzisyen. umarim albumu de candan ercetin'in ilk zamanlarindakilerin az da olsa ezgisini tasiyordur. o zaman ne mutlu bize.
 • arada sırada adam akıllı sesini kullanmayı bilen ve tek notalık olmayan şarlıkarla çınlıyor kulaklarımız. sadece yorum değil, ses değil, müzik değil kardeşim. hepsi de olabiliyor. cidden olabiliyor.

  itiraf edeyim. yeni çıkan genç müzisyenleri acımasızca kınar ve önyargılı davranırım. ama ne yapalım, sistem bu hale getirdi bizi. üç beş kuruş birikmişi olanın albüm çıkarıp, biraz da reklam bütçesi ayırıp radyolarda yer almasından oluyor bunlar. taklitçi olmalarından oluyor. arada gerçekten başarılı adamlar da gümbürtüye gidebiliyor.

  iyi ki gaza gelip de bu albümü yapmışsın genç arkadaşım. yorumun çok iyi, şarkının sözleri de yoğun. durduk yere adamın a.mına koyan şarkılara bir örnek teşkil ediyor.

  başarıların daim olsun. olsun ama serdar ortaç ya da yalın gibi adamlara özenip de kendine örnek alma. azcık para kazandık "hadi bara gidip karı düşürek" de deme. lütfen ama lütfen işine yoğunlaş.

  göz önünde ol ama göze batma. ama tayfun duygulu gibi de 15 sene sonra ortaya çıkma. arasını bul dengele işte...