• sabah gazetesinin günaydin ekinin birinci sayfasinda gördüğümüz üzre cihan ünal şöyle demiş: "ağır adam falan değilim. tekno müzik eşliğinde saatlerce dansedebilirim."

tekno dinliyip danseden cihan ünal! aeaeaaaaeaaaaaaaa!
  • her daim kendine güvenen bir hoca, bir "aktör". konservatuardan öğrencisi olan bir arkadaşım anlatmıştı. kendi aralarında anlatır dururlarmış bu hikayeyi... cihan ünal'ın en görkemli zamanlarından biri... üstad, trt'de dördüncü murat karakteriyle fırtınalar estiriyor. bir gün bir arkadaşıyla bodrum'a gidiyor cihan bey. yolda bir karpuz sergisi görüyorlar. sanatçı oldukları için ve sergiye de meraklı oldukları için hemen duruyorlar. ahahah, latife için kusura bakmayın efendim. neyse canları karpuz istiyor. duruyorlar. cihan ünal arabadan bir böyle karizma, bir böyle görkem dolu bir biçimde iniyor ki sormayın... gidiyor karpuzcunun yanına diyor ki: "canım bana şöyle güzel bir karpuz ver, ama kabak olmasın sakın".... tabii bunu o kadifelerden yapılmış okyanus tadındaki böhüm böhüm sesiyle söylüyor... hafifte bir gülümseme var yüzünde "kabak olmasın sakın" derken... yani "dördüncü muratım ben biliyorsun, tanıdın beni, yanlış yapma ey karpuzcu" gibisinden. neyse... eve bir geliyorlar. karpuz kaskabak... çin porseleni gibi bembeyaz bir şey. cihan bey, koskoca dördüncü murat tabii, hiddetleniyor. varıyor karpuzcunun yanına... "canım" diyor... "sen beni tanımadın galiba?"... yine sesinde o müthiş ihtişam var. yani aslında diyor ki "ben dördüncü murat'ım nasıl tanımazsın a ibik?". karpuzcu şaşkın. karpuzcu ürkek. karpuzcu masum. bütün efendiliğiyle yanıt veriyor dördüncü murat'a: "tanımaz olur muyum abi? az önce benden karpuz aldın ya..."
  • zamanında ,türkiye'nin tanıtımı ile ilgili bir reklam filminde oynamıştı.

dın dın dınınını dının dırınını (reklamda gerilim dolu bir müzik vardı)
    yabancı birisine sorarlardı:
    -türkiye hakkında ne biliyorsunuz?
    alınan cevap genelde
    "orta asya'da bir ülke olsa gerek , afrika'da olması lazım" şeklinde olurdu.

tam o sırada en sakallı haliyle cihan ünal ekranda belirir ve lafı koyardı :
    "evet ülkemizi tanıtmıyoruz , tanıtamıyoruz "

dırın dınıdını dın dın dınıdını
  • tarık akanla bi filmini izlemiştim bu abinin.filmin sonunda tarık akanı tokatlamış bi de üstüne başroldeki kadını götürmüştü.o günden beri sevmem kendisini.
  • az önce türkan şoray'ın sinema benim aşkım programında şöyle söyledi: bir osmancık dizisinde oynadım, dizide bindiğim atlar benden daha fazla kazanıyordu. imparatorluğun kurucusunu oynuyorum, atlara ödenen para bana ödenenden fazla...
  • ister padişah ister iş adamı olsun, hangi rolu oynarsa oynasın, hep aynı rolu oynayan şahıs. senelerdir sesi sayesinde ekmek yiyor. becerebildiği tek rol ise aktörmüş gibi yapmak. şu sakalları da kes be kardeşim. 50 senedir aynı, kaşınmaz mı hiç?
    (bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
  • konuşma sesi ve diksiyonu mükemmel tiyatrocu. rol kabiliyetinden şüpheliyim.
  • türk burjuvasini bu kadar dandik olarak halka başkası tanıtamazdı.

burjuvaziye inanmıyorum, ama bir türk iş adamı var.

ihsan loren.
  • "kadinlar cicektir, ve çiçekler su ister" adamcigi. nedense sadece ole hatirliyorum onu.
    (bkz: kadinlar cicektir)
  • büyük karizma falan ama, sanırım bu resmi gördükten sonra kahkaha atmamak mümkün değil. denendi görüldü:

http://www.milliyet.com.tr/…umartesi/resim/acum.jpg
hesabın var mı? giriş yap