22 entry daha
  • cihan ünal'dan seçmeler:
    - cihan bey, neden bu kadar gerginsiniz?
    c.ü: ben radikal gazetesini okurum, ama o kadını okumam. (perihan mağden’i kastediyor.) ama o kadın bile beni akıllı, düzgün, aklıbaşında, kültürlü ve hoş yazılar yazan yazarları okumaktan alıkoyamaz. mesela o kadının bu yaz romanı çıktı. ben o romanı da okumadım. okumam da. ama bu demek değildir ki başka romancıları okumam, "roman" denilen kültürü yadsırım. ama o kadın tiyatroyu toptan yadsıyabiliyor. bence o kadının böyle bir yazı yazmasının nedeni başka: o kadının bir tiyatrocu ile özel bir sorunu olmalı. ne olduğunu bilemem ama bir sorunu olmalı. "araç amacı doğrular" düşüncesi ile giderseniz bu böyle. o kadın burada tiyatroyu ve yıldız (kenter) hanımı, sayın, sevgili, güzel insan yıldız hanımı, büyük insan, hoca yıldız hanımı harcıyor. bu yazı gerçekten sığ, ucuz, kompleksli, bilgisizce ve acemice, çok çirkin.

- çok mu kötü etkiledi sizi perihan mağden’in yazdıkları?
    c.ü : hayır, kesinlikle etkilemedi. niçin etkilesin? zaten bu kadının yazdığı roman, bu sene murathan mungan da, orhan pamuk da yazdı, hepsi yazdı, siz duydunuz mu herhangi birinin o kadının kitabı için iyi bir şey söylediğini? satabilir. satar. birçok arabesk de satıyor. onun türkçeyi bozarak zart zurt koşuşturması çocukça değil. biz tiyatrocular sahnede çocukça, saf, temiz ve inançlıyızdır ve seyirciyi bunun için etkileriz. ama bu kadının yaptığı şey yazılarında türkçeyi bozarak zart zurt koşuşturma. o bu koşuşturmalarla ne yapmak istiyor, biliyor musunuz? zirzopça bir atılımla kendini insanlara sunmak istiyor.
  • - o dayak meselesi de doğru değil, değil mi? eşlerinizi dövdüğünüze ilişkin iddialar. öfkeli bir insan değilsiniz, değil mi?
    c.ü : belli bir yere kadar tabii ki şeyim. insanın tabii ki bir reaksiyonu olur ama bu bir vurma, dövme değil. türkan hanımın elinin titremesini bile bana bağladılar. halbuki bu at kazasından kalma bir şey.
  • türk burjuvasini bu kadar dandik olarak halka başkası tanıtamazdı.

burjuvaziye inanmıyorum, ama bir türk iş adamı var.

ihsan loren.
45 entry daha
hesabın var mı? giriş yap