şükela:  tümü | bugün
  • vakti zamanında futuristik bir kadın heykeli dikilen park.parkın karşısında birapartmanda oturan bir imam efendide baltayla saldırmıştı heykele akşam vakti.zor aldılar elinden heykeli.
  • cihangir'de, findikli yokuşunun {akyol sokak da denir} hemen tepesinde bulunan park... bilimum cihangir şenlikleri, komşuluk olayları orada yapılır...
  • parketmiş bir arabanın paraleline park etme yöntemine verilen ad.
  • ispark'ın gözüne kestirdiği yeni otopark alanı.
    (bkz: http://www.ntvmsnbc.com/…6&cbvideo=3243&cbquality=1)
  • sanatkarlar parkı ya da batarya olarak da bilinir. içip eğlenmek için güzel bir mekan lakin derin sularda yüzmeye de açık bir manzarası vardır.
  • altında zaten otopark varolan işpark tarafından cihangir'in otopark sorununu hafifletmek amacıyla yıkılarak altındaki otopark çok katlı ve engelli sürücüler için asansör yapılarak yeniden açılan park.

mahalle sakinlerinin iddia ettiği ve umduğu gibi park yok edilmedi yenilendi.
  • çocukluğumun geçtiği cihangir'deki mabedimiz. kaç kere yıkılıp yeniden yapıldığını hatırlamıyorum. voleybolu birazcık iyi oynuyorsam eğer bu parkın emeği çoktur bu hususta. yaş 14-15 civarı. sabahtan dışarı çıkıp gece yarısı anca dönerdik. bütün akşam parktaki voleybol sahasında debelenmece. şimdi ise bildiğin beton yığını. bazen gidiyorum köpek işesin sıçsın diye. efkarlanıyorum falan. hey gidi günler..
  • son haliyle parktan çok her şeye benzemekte. bildiğin beton yığını. ispark sağolsun.

edit: köpekler için ayrı yer yapıldı. daha hoş oldu.
  • hani şu merdivenleri boyanan falan bir yer varya, orasıdır.

şimdi arkadaşlarla oturduğum yerdir, sabahlayacağım yerdir.
  • kuytu kosesi olmayan park. hatta o kadar kucuk ki park yerine oyun bahcesi desek daha dogru olur. onun yerine namik kemal ilkogretim okulu'nun alt bahcesi veya cihangir camii'ni tavsiye ederim. hatta alcakdam sokagin sonundaki, sinan cetin'in plato'sundan findikli'ya inen merdivenler bile daha iyidir.