• zaman zaman olur bu...takılırsın taksimde orda burda...daıtırsın iice...koparsın sonra olaydan...uyanırsın sabah cihangirdeki bi evde...hangi arkadaşının evidir...nasıl geldin/getirildin oraya sonradan netleşir olgular...
  • saat 6 gibi ağzı kupkuru bir şekilde uyanır insan. kanda hala alkol promil oranları yüksektir. yatakta yanınızda yatan çıplak vücuda bakar, bu kimdi ya, nasıl geldim ben buraya diye hatırlamaya çalışırsınız. salondan geceden açık kalan müzik sesleri gelmektedir. yanınızdakini uyandırmamak için bir köşede sessiz sessiz geceden kalma kıyafetlerinizi giyerken kendinizi bir bayram sabahı misafirlige gitmeye hazırlanan çocuk gibi hissedersiniz. bu arada yataktaki insan gerinerek uyanır, sizde kibarlık olsun diye benim gitmem lazım gibi birşeyler geveler, iyi iyi siktir git gibi bir cevap alırsınız. oturma odasında yerde hala yarı çıplak yatan sızmış insanların üzerinden atlar kapiya ulaşırsınız.soguk taş merdivenlerden inerken yankı yapar bütün apartman ve dış kapının açılmasıyla o taze hava sizi ayıltır, kendinize getirir. apartmanlar , merdivenler, kediler görür, nerde olduğunuzu kestirmeye çalışırsınız. en nihayetinde caddeyi bulur ve ilk geçen taksiye el edersiniz. arka koltukta oturup, gözleriniz yarı kapalı tabelaları okurken bir yandanda arabanızı akşam nerde bıraktığınızı düşünürsünüz
  • genelde sarhoşken yaşanan durum. öncesinde neler olduğu her daim meçhul. her şey olmuş olabilir.
  • götünüzde ıslaklık var mı kontrol edin.
  • cihangirde oturan bir insan için içerisinde yaşadığı cihangirdeki o evde uyanmak normal bir eylem olsa gerek.
  • yanında bir hemcinsinle uyanmadıktan sonra pek sorun olmayacak hadise
  • yanında şerafettin*le uyandığında cidden sorun olacak aktivite
  • akabinde güzel apartmanlı sokaklardan geçerek ana caddeye çıkılırken, deniz havasının koklandığı, martı sesleri eşliğinde sakin ve huzurlu yüründüğü hoş durum. taksime doğru yaklaşırken haydar dümenin muayenehanesinin önünden geçilir, savaş aya rastlanır. bambide kahvaltı yapılır, meydandan diğer destinasyonlara giderken huzurun tadı damakta kalır. akşamdan kalmamış versiyonları da vardır elbet.
hesabın var mı? giriş yap