şükela:  tümü | bugün
 • tribun terorunun yok edilmesi için belki de simgeleştirilmesi gereken isim. *
 • korkut göze şöyle yazmış:

  "ve dün gece inönü’de kapalı tribünde, 16 yaşında bir çocuk bıçaklanarak öldürüldü. beşiktaş’ı izlemeye gelen bir lise öğrencisiydi. ben de o tribünde yıllarımı geçirdim. herkes birbiri ile akraba gibiydi. içimizde katil yoktu. dün gece eli bıçaklı biri çocukluk anılarımın mekanına sızdı ve futbolu kana buladı. sanki, benden birini alıp götürdü. artık o tribünü hiç sevmeyeceğim."

  artık o tribünü hiç sevmeyeceğim diyemem. daha çok "herkes birbiri ile akraba gibiydi. içimizde katil yoktu" kısmı vurdu beni. hakikaten de öyleydi, bir yönüyle hala öyle. ama bir yönüyle hiç değil. o kültür bir cana maloldu. bundan önce de canlara malolmuştu. bu ilk değil. ama o kültürün ve o duruşun kendine çekidüzen vermesi gerekiyor. veremeyecekse yemişim yaratıcılığını.
 • ülkemizdeki yasa ve önlem şehitlerinden biridir. demek istediğim ülkemizde nedense birilerinin başına birşeyler gelmediği sürece hiçbir şey yapılmaz. başka bir genç arkadaşımız trendeki kapkaççılar tarafından öldürülür, trenlerde güvenlik önlemleri arttırılır, yeni cezalar çıkarılır. şimdi de bu arkadaşımızın ölümünden sonra belki yeni yasalar çıkacak, belki yeni güvenlik önlemleri alınacak. ama o hayat hiçbir zaman geri gelmeyecek.
 • hayatında ilk kez stadta maç izlemeye geldin ve maçı izleyemedin, ama senin canına kıyan ruh hastası maçı izleyebilmiş.

  bu ne soğukkanlılık, bu ne insanlık dışı bir hareket... öldüğünü anonslardan öğrenmiş o serseri... ölmen mi gerekirdi ki? senin kalbine bıçak sokan o hasta ruhlu, öldüğünü bilmiyormuş...

  cihat aktaş, ilk değilsin ama dilerim kaybettiğimiz son can olursun.

  http://www.milliyet.com.tr/…/11/23/guncel/agun.html
 • beşiktaş yönetiminin ailesine büyük yardım yapması gereken,pisi pisine vefat eden,adının beşiktaş kapalısına verilerek ömür boyu yaşaması gereken mardinli genç kardeşimiz.
 • cihat aktas'tan hemen sonra oldurulen mardin 'li bir genc daha var. daha dogrusu bir yeniyetme bir bebe. 11 yasinda, kongra-gelci terorist tohmeti altinda biraktirilarak polisce olduruldu. (bkz: ugur kaymaz).

  annesi makbule kaymaz: "eşim ahmet şofördü. ertesi gün yola gideceği için hazırlık yapmak istedi. uğur da babasına yardım ediyordu. ayaklarında terlikleri vardı yavrumun. bir anda silah sesleri duyunca dışarı fırladım. polisin biri, yavrumun kafasını yere doğru eğmiş ateş ediyordu.

  ugur'un cesedinde yakin mesafeden sikilmis 13 kursun bulundu. babasinin cesedinde ise 8.

  devletin guvenlik gucleri nezninde oldurulen ugur. annesinin yavrusu ugur. polisin kafasini one egerek 13 kursun siktigi ugur. ayaklarindaki terlikle disari cikan annesinin yavrusu ugur.

  ceset ugur.
 • ozellikle bugunlerde hatirlanmasi gereken kurban. futbol terorunun kurbanlarindan.
 • aynı bir gs'lı ergen tarafından öldürülen (bkz: burak yıldırım) gibi münferit bir olayda can vermiş kardeşimiz.

  katile katil diyemeyen reis diye tapan yavşakların ağzına dolanmıştır.