şükela:  tümü | bugün
  • tv8'den önce de bir kanalda interaktif rehber öğretmenlik yapıyordu. sırf tonton olduğu için ben de izliyorum! yoksa rehberlik halimiz mi kalmış:)

örnek: bak olum, oturcaksın çalışçaksın! bana çalışmıyosun kendine çalışıyosun sonuçta, ona göre hadi bakalım!!

(bkz: yok böyle bi adam)
  • bu haliyle gecmiste hangi okulda hangi sinifta matematik hocaligi yapmis oldugundan ciddi suphelerim olan,herkesin kabusu sinavlarla ilgili ogrencilere degisik yorumlar getirmeyi becerebilen,programini arayip soru soran ogrencilere cok sey soyleyip hic bir sey soylememeyi beceren tv yildizi.ayrica dizilerde oynamisligi da var(bkz: sicak saatler)(bkz: deliyurek).artik herhangi bir merkezi sinavla ilgim olmayacak yasa gelmis olsam da,programlarini keyifle izledigim zat.en cok kullandigi soz "bunlari yapmayi bileceksin".sanirim programlarinin amaci ogrencilerin teknik sorularini cevaplandirmaktan cok,hedef kitleye eglenceli saatler gecirtip biraz rahatlatmak.kiminde basarili da oluyordur herhalde.
    (bkz: hayatimiz sinav)
  • sadece bir kez izlediğim programında 10 dakika içinde (o zamanlar öss'ye falan da hazırlanmıyordum) beni sınav stresine sokmayı başarmış, bunaltmış, akademik başarı saplantılılar familyasından bir kabus adam.
  • ogrencinin sorusuna cevap vermekten ziyade,tiyatral ses tonuyla kendi capinda karizma cumleler kurarak komedi oyunculugu yapan,programini yalniz ogrenciler degil zapping yapan insanlarda -"ne guzel hayat dersi veriyor bu adam" deyip izlesin kaygisiyla tv lerde boy gosteren,ilk izlenimde onemli birseyler soyledigi sanilan sonrasinda kaale alinmayan,ogrenciye yaramaz bir ogrenci danismani.
  • ilk onceleri hbb denen kanalda yuzumuze vuruyordu gercekleri. lise 2 ve lise son kabusum olarak iki yil araliksiz girmistir hayatima.*
  • "bu programı izleyeceğinize gidip ders çalışın" diyebilen gayet sevimli hoş ve tonton bir amca..aynı zamanda yıllardır devam eden kayahan geleneğini (pantolon askısı) başarı ile devam ettirmektedir..
  • başlı başına stres sebebi olan adam.
    eski bir öss geometri sorusunu ince bir noktada değiştirip sormuştu programında,tabi ki öğrencilerin çoğu össde sorulan soru zannedip sınavdaki cevabı vermişti.bu da zıplaya zıplaya sevinmişti.bütün program "nası koydum çocuğu?" şeklinde cümleler kurmuştu.hey gidi...
  • sadık gültekin'e göre daha iyimserdir.tercih yapmaya çalışan gençler yakından takip ederler.
  • bir zamanlar atv'de yayınlanan sıcak saatler dizisinin unutulmaz gazetecisi "coşkun abi". o sıralar kendisini keşfetmekte geç kaldığım profesyonel bir sanatçı sanmıştım. sonradan anladım ki matematik dersi anlatırken ortaya çıkan yeteneğini konuşturuyor.
    üniversite sınavlarının yaklaştığı şu günlerde kendisini trt2de yeniden izleme olanağı bulacağız. her ne kadar programlarını öğrencilerden çok anneler izliyorsa da üniversiteye giriş gibi belalı bir konuda yine çok yardımcı olacağını düşünüyorum.
  • tv8'de eskiden yapmış olduğu 'soru-yorum' programının birinde, istanbul ticaret üniversitesi'nde erol manisalı'yı ağırlamıştı. canlı çekim esnasında konuya hayli hazırlıklı gelmesiyle, akılcı özetlemeleriyle, sakin ve emin haliyle ve etrafını da rahatlatan tavırlarıyla dikkatimi çekmişti.