şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: türkiye)
 • aynı zamanda emperyalist devletlerin kucağında oturmaktan zevk alan islamcıların parçaladığı devletlerdir.
 • güzel mağduriyet çıkar burdan. açmayın böyle başlıklar.

  tanım: cihatçılar yüzünden parçalanan ülke yoktur. olmaz öyle şey. islam şahane dindir. kardeşlik dinidir. hoşgörü falan.
 • ve iran'ın kayıp parçaları hala aranmaktadır...

  ülkelerin parçalandığına dair temel argüman başı açık ve kapalı kadın resimleri olmamalı zannımca. siyasal islam hareketi'nin dünya üzerindeki seyri tartışmaya açık bir konudur ancak başlığın ilk entrysi bu konuya çok da doğru bir açıdan bakmıyor bana kalırsa.

  mesele son derece girift bir mesele ve uzun uzadıya kuramsal tartışmalar için uygun zemin de zaman da yok ancak sadece şu bile meseleye ne kadar farklı açılardan bakılabileceğine dair bir veri olabilir.

  islam ve başarı. kime göre, neye göre ?
 • siyasal islam gericidir. sadece bizim topraklardakilerden bile milyonlarca örnek türetilebilir fakat bunun kanıtı el kaide, ışid vs kesinlikle değildir! bu organizasyonların karanlık tarafları var. kökleri batıda biten cinsten örgütler bunlar. emperyalizmin aradığı yeni "sebepleri" yaratmak için kurdurulmuş ve yönetilen, şekillendirilen örgütler. eski öcü komünizmdi, bütün terör örgütleri komünistti. şimdi öcü islam ve bütün terör örgütleri müslüman. ne kadar inandırıcı değil mi?
 • özellikle afganistan'ın dönüşümünü khaled hosseini romanlarında dramatik şekilde okuyabilirsiniz. topluma rutubet gibi işlemiş muhafazakarlık, dindarlık ve cahilliğin nasıl dönüp ülkenin kendisine saplandığını, islamın emperyalist güçler elinde nasıl tehlikeli bi silah olduğunu görebilirsiniz.

  böyle derli toplu okuyunca fark ettim biz de dahil olmak üzere 70'lerde tüm bu ülkelerde sosyalizm yükselişteyken bu coğrafyada antitezi islamla yazılmış. biz yine ucuz kurtulmuşuz. atatürk'e teşekkür etmek lazım galiba, temeline dinamit koyduğu islamcılık 50 sene kök salamamış bu ülkede. 80 sonrası içinse aynı şeyi söylemek mümkün değil maalesef. artık büyük tehlikedeyiz. biz de o listeye girmek istemiyorsak şifası cumhuriyetin özünde.
 • istisnasız bütün islam devletleri, doğrudan veya dolaylı olarak islami cemaatler arası çatışmalar sonucu zayıflamıştır.

  bir çoğu da doğrudan bu çatışmalar sonucu yıkılmıştır.
 • cihatçılar sonuçtur, sebep batının manipülasyonlarıdır. bir ortadoğu ülkesini sikip atıp giderseniz meydan psikopat cihatçılardan başkasına kalmaz elbette.

  ha halkların hiç mi kabahati yok? var elbette, sen halk olarak yıllarca kukla diktatörlere el avuç açarsan, onlar da batıdan aldığı silahlarla iç savaşa sebep olur.

  mümkün mü gerçekten seküler bir toplumda böyle bir dönüşüm? estonya'da, belarus'ta yok da neden islam toplumlarında var bu? biraz özeleştiri, biraz lan biz ne yapıyoruz diye sorun kendinize din gardaşlarım.
 • seküler otokrasi > islami demokrasi; çünkü islami demokrasi diye bir şey yoktur. islam'da demokrasi diye bir kavram da yoktur. sonuç olarak seküler otokrasilerin -ki en büyük örneği türkiye'dir- demokrasiye döndüğü görülmüştür; ama demokrasiyi kullanarak halklarının beyinsizliği sayesinde iktidara gelen islamcılar her daim arkalarında yıkım bırakmışlardır. kıptilere saldıran mısır ihvancıları mı dersiniz, kendilerine destek olan sosyalistleri ve diğer muhalif grupları astıran humeyni rejimi mi dersiniz; hiçbirinin bir farkı yoktur. sünni islam ile şii islam arasında hiçbir fark yoktur iş ülke yönetmeye gelince. dolayısıyla islam'ın bir kere bulaştığı bir ülkeden kaçmak gerekir ya da onunla sonuna kadar mücadeleyi göze almak gerekir. ben şahsen fırsat olduğu taktirde batı medeniyetine sığınmayı tercih ederim.

  o yüzden her ne kadar eline kan bulaşmış, zâlim bir diktatör olsa bile esad tüm cihatçı gruplara karşı desteklenmelidir. tersi, bir maymundan dolayı kan davası çıkan libya'ya ya da ışid'i doğuran ırak'a davetiye çıkarır.
 • hayır benim anlamadığım bir insan gericiliği, kadınların çöp poşeti gibi giyinmesini nasıl ister bana biri bunu anlatsın.