şükela:  tümü | bugün
  • etinin iyi pişmediğini iddia eden bir müşterinin önünden tabağı alıp az daha pişirip getiren,müşteri memnuniyetini önemseyen mekan.
  • millet 13 porsiyon yemiş diye gayrete gelip 2.5 porsiyonda kaldıııım kebap dükkanı..

2.5 porsiyon kebabı yiyip üstüne 2 şalgam içip hiç şişkinlik yaşamadığım, yanında gelen mantar salatasıyla da fark yaratan, döküklüğün ötesine geçmiş ama yine de bir gün tekrar gelinirse aranıp bulunacak bir kebapçı olarak not düştük bunu da.
  • geçtiğimiz kurban bayramı tatilinde ziyaret ederek bir nevi kebap konusunda hacı olduğum muhteşem kebapçı.

kebabındaki kıyma-kuyruk yağı oranı muntazam, yedikten sonra kolesterol patlaması yaşamıyorsunuz.
    mantar salatası daha önce de anlatılmış, fevkalade.

ama en güzeli ali abinin tvde çıkıp eti yok süte yatırın yok göte batırın şeklinde akıl veren aşçılara olan sitemini/öfkesini dinlemek keyifliydi.

(bkz: eti et gibi yiyin)
  • 31.01.2017 tarihinde saat 19.00 dolaylarında "menü alabilir miyim?" sorusunun duyulup uzayda kaybolduğu mekan. allahtan cikcik ali duymadı. duysaydı elemanı menuye dahil ederdi, o gun gergindi azıcık da. bu arada mekandaki abla can'dır, ablamdır. ali abi o ablaya iyi davran lütfen, müşterinin dolduruşuna gelme.
  • sokaktaki ali isimli esnaflardan biridir
    berber ali, cik cik ali, tornacı ali, şalgamcı ali göde.
    cik cik ali'nin kebabı diğerlerinden farklıdır. baharat tadı olmayan ham kuzu eti tadı vardır. satır kıymasıdır.
    ilk gittiğimde yazmadım. bir daha gideyim dedim. farklı fiyat çektiler. ilkinde 20 lira, ikincide 23 lira. şalgam ali göde. adana'nın en iyilerinden.
    cik cik ali'nin sembollerinden mantar salatası ikincide yoktu. yerine pişmiş soğan verdiler. baktım kimseye vermiyorlar. sormadım ancak cik cik ali'nin sembol salatası olduğundan eksikliğini anlamlandıramadım.
    ekleme: acı şalgam neden yok merak konusudur.
  • kimyonlu mantarlarıyla gönüllere taht kuran meşhur adana kebapçısı.