şükela:  tümü | bugün
  • varyasyonları için (bkz: yatmadan once corabini cikarip koklamak)
  • genelde sümkürdükten sonra mendili açıp sümüğüne bakan insanlarda görülen alışkanlık. bi ileri versiyonu için (bkz: avucuna osurup koklamak)
  • gun sayisi/corap i$leminin beklenenden du$uk bir sonuc vermesinin sonucu yapilacak i$lem.
  • ve sonrasında yanındakine uzatıp "sen de koklasana bir kokuyor mu?" diye sormak.
  • corabin koktugu suphesi bile o corabi kirli sepetine atmaya yetmeliyken, gereksiz risk alma eylemi.
  • - aaa napyosun?
    - çorabı mı kokluyorum?
    - niye kokluyosun ki?
    - ee nerden anlıcam pis mi diil mi? sen mi koklucan?
    - ay iğrençsin!!
    - alla alla ya..
    - ayy... ay? donunu napıyorsun? ay! ay onu da mı? ay ay ay! örghhggh!!
    - lan hayda... git içeri kus kızım ya.. çorap benim ayak benim, don benim göt benim... sana ne olyosa?
    - öargggh!!
    - çarşafları da yeni sermiştim.. hay anasını satayım.
  • bi de her$eyini koklayan insan tipi vardir. "ya acaba temiz mi" $uphesiyle cama$ir alinir, temiz olmasi umularak buruna yakla$tirilir ve i$lem gercekle$tirilir. $oyle bi risk de vardir: eger dunyadan umudunu kesmi$ bi karde$iniz varsa ve benzer cama$irlariniz varsa sictiniz demektir.
    -acaba $u mavi coraplarim temiz mi.d..i....r..??!!
    +abla coraplarimi gordun mu? abla? ya noldu? anne ablam bayilmi$ bi ambulans cagarsana!
    *ya yok coraplari burnundan cek yeter..
  • gun sonunda corap cikarilir, koklanir, yaninda biri varsa sen de kokla denir geyigi yapilir. ancak tum bunlar yetmez ve len acaba bu koku ayagima da gecmismidir ya da gectiyse ne kadari gecmistir gibi bi merak duygusu kaplar icinizi... yaninizdakine koklatmaniz cok daha rahat olabilecekken o zevki once kendiniz tatmak isterseniz... ve ayaginizi burnunuza yaklastirirsiniz... bir kac saniye icinde kendinizi banyoda dus alirken bulursunuz...
  • çorap koklamak öğrenci evlerinin en önemli aktivitesidir. hatta bir ayin şeklinde tüm ev arkadaşları toplanıp çorap koklama seansları düzenler.