şükela:  tümü | bugün
 • değerli dostum mustafa öztürk tarafından basılan kitaptır.
  uzun süredir heyecanla beklenen kitabını bastı ve biz dostlarına kitabı almak,güzelse övmek düştü.alıp merakla okuyacağım.
  okuduktan sonra yorum yapmayı düşünüyorum ancak hazırlanma esnasında güzel
  bir kitap çıkacağını biliyordum.
  ‘’çıkmaz sokak’’ isimli kitab aşağıdaki internet sitelerinde satıştadır.

  1-www.babil.com

  https://www.babil.com/…-sokak-kitabi-mustafa-ozturk

  2-www.idefix.com

  http://www.idefix.com/…e-roman/urunno=0001734441001

  3-www.dr.com.tr

  http://www.dr.com.tr/…ye-roman/urunno=0001734441001

  1977 yılında ankara’da doğan yazar hacettepe üniversitesi mütercim tercümanlık bölümü mezunu olup italyanca, osmanlıca, ingilizce ve fransızca bilmektedir.

  ‘’ürküten bir sesi çınlatmıştı kulaklarımda, yaz! demişti. ürpermişti geçmiş ve gelecek, derin bir kuyunun içine düşmüş, çırpınır vaziyette ve çaresizdi ikisi de. ellerime baktım, buz tutmuş, üzerlerinde simsiyah kan lekesi, temizlenemez, ne kuyunun taş duvarlarındaki yeşil yosunlar, ne de sakladığım sırrım. daha da derine battı ben, kalem ve her şey. en dibe gitti umutsuzluk, büyüdükçe büyüdü çıkmayan lekeler, büründü bir anda her şey bir siyah kan lekesine ve uzandı ellerim kuyunun en dibine. orada ne yosun, ne acı ne de hüzün vardı, tuttuğumda zülfikar uçlu kalemimi.’’
  “çıkmaz sokak, yazarının ilk kitabı olmasına rağmen, hem dil hem de içerik açısından yüksek yetkinlikte bir eser. sokak çocuklarının görünmeyen dünyasında, büyülü bir yazma-yaşama öyküsü. son dönem türk edebiyatının yeni nefeslerinden biri olmaya aday olan çıkmaz sokak, sokak ve ona dair her şeyin içinde yer aldığı modern bir masal.”
  -ani ceylan, kitap eleştirmeni-editör-
  ‘’konu ve anlatım bakımından farklı ve özel bir eser. yazarın bir sonraki kitabını konuşmak için sabırsızlanıyorum.’’
  -yrd. doç dr. nuray çiçek atikmen-
  (tanıtım bülteninden)