şükela:  tümü | bugün
  • çikolata yediğinizin anda yüzünüzün kenarlarında kızarıklıklar çıkaran, yüzü şişiren ve kaşındıran alerji türü. bir süre sonra cildiniz pul pul olup soyuluyor. genelde her ne kadar otokontrol görevi görüp sizi kilo almaktan korusa da özellikle regl ve pms dönemlerinde ayrıca bazı mutsuz anlarınızda çikolata yiyememek yada yemenizin ardından korku filmlerindeki yaratıkları andıran bir cilde sahip olmak kötü olabiliyor.
  • çok çok kötü bir durum. yediğim zaman yüzümde yer yer kızarıklıklar oluşup kaşınmaya başlıyo. ve sivilcelerim çoğalıyo. aynı zamanda kansızlığımı da tetikliyo. benim için illet gibi bir şey fakat yemekten geri kalmıyorum tabikisi.
  • 22 yaşımda alerji reaksiyonlarını gördüğüm şapşal durum. ya insanın çikolataya alerjisi olur mu? ben nasıl şişman bir insan olarak kalıcam. çikolata yiyip şişmanlamam lazım. ne yicem şimdi ben kebap mı yicem. çikolata yiyorum durmadan boynum kaşınıyor. sonra sinek ısırığı gibi şişlikler oluşuyor. dilimde de acı tat. açıkçası ben bundan nasıl kurtulcam bilmiyorum.