şükela:  tümü | bugün
 • çengelköy'de genç bir çiftin "çikolata" filminden esinlenerek kurdukları dükkanın ismi.
  çikolataları beyfendi kendi eliyle yapıyor.
  en lezizleri zannımca top top olanlar.
  biraz maliyetli olsa da aldıgınız cikolatalar bunu hemencik unutturacak.
  çengelköy'de çınaraltının hizzasında, siemens bayii'nin yanında minnacık bir dükkan.
  iki kişi yanyana yürüyemez.
  duvarlarda şirin şirin panolar va filmden bazı sahnelerin fotografları var.
  içeriye girdikten sonra zaman kavramınız sarsılıyor.
  sanki 60'lardan kalma bir dükkana girmiş gibi oluyorsunuz.

  sahiplerni tanımam etmem. iş bu entry de para karşılığı yazılmayıp tamamen genç girişimcileri cümle aleme duyurmak ve de farklı lezzetler arayanlara yol göstermek amacı ile yazılmıştır.
 • çengelköy'de aşkları gözlerinden okunan yeni evli bir çift tarafından açılan minicik, sıcacık bir çikolata-kahve dükkanı. çengelköy balıkçısının yanındaki yoldan içeri girin. hemen solda. evde yapılmış muhteşem çikolata kokusu sizi içeriye çekecek. büyümesini, franchise verip büyüsünün bozulmasını istemediğim, 3 yıldır bir web siteleri olmayacak kadar amatör ama mükemmel çikolatalar satan ev gibi bir dükkan.
 • yazın sıcak günlerinde bile uğranılması gereken, enfes çikolata ve kahve çeşitleri bulunduran minyon mekan.
 • bu kadar sıcakkanlı bir yer ve mekan sahibi ancak çengelköy gibi bi yerde olabilirdi zaten. leziz, harikulade...
 • dünya dışı bir yerdir. neredeyse bir yıla yakın oldu gideli ve buraya bir şeyler yazmamış olduğuma inanamadım. hem yaptıkları çikolataların hem de ortamın havasının insan mamülü olduğunu söyleyeni sopayla kovalarım. gidiniz, bakınız, yiyiniz...
 • leziz sıcak çikolata içebileceğiniz, ufacık samimi bir yer. orada oturup muhabbet ederken zamanın nasıl geçtiğinin farkında bile olmazsınız.
 • çikolatalı türk kahvesinin de içilebileceği kendi dar olan, ama gönülleri ferâh eden mekân.
 • çocuklar gibi mutlu olalım diye var burası bence. yine kimse duymasın ama, gidin bi ara.
  http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=3839
 • çikolata sever tüm insan evlatları için mabed niteliğindeki mekan.

  mekan oldukça küçük ve altı yedi kişiden fazlasını kaldırmıyor. fazlaca tanınmaya başlaması ile beraber talebi kaşılayamıyor zaman zaman.
  sıcak çikolatası başka hiç bir yerde olmadığı kadar güzeldir ama çikolata kahve isimli içeceğide denemek lazım.
  çikolataların ev yapımı olması ayrı bir zevk. haliyle hepsi güzel. ama olurda karabiberli olanı denenirse, insanı oldukça farklı bir çikolata deneyimi ile tanıştırabilir.
  mekanın dizaynında kullanılan tüm objeler insana ayrı bir zevk veriyor.
  arka fonda genelde incesaz, yann tiersen veya o tatlılıkta müziklerin duyulması da bir başka güzellik...
 • yaklaşık 2 hafta önce sol bannerda görüp tıkladığım, gitmek için kafama koyduğum ve bugün gidip ibadetimi gerçekleştirdiğim yer.
  öylesine küçük bir yer ki içinde ne dünyalar barındırdığını girmeden anlayamazsınız. kapıyı açtığınız an yüzünüze vuran o koku adımlarınızı resmen içeri çekiyor ve sizi esir alıyor. ufak sandalyelere oturup türk kahvenizi beklerken vitrindeki çikolatalardan gözünüzü alabilirseniz duvardaki resimlere ve yazılara bakabiliyorsunuz, onlardan ayrılabilirseniz şayet masanın üzerindeki kitaplara, antika fotoğraf makinesine ve tekrar çikolatalara ve tekrar resimlere... koku ve müzik sinir uçlarınıza kadar işleyip uyuşmanıza, durgunlaşmanıza ve rahatlamanıza yol açıyor. ve tek kelimeyle huzur buluyorsunuz. akabinde bol köpüklü bir türk kahvesi içiyorsunuz. tabi öyle bir mekanda arsızlaşmamak ne mümkün, hemen bir de sıcak çikolata söylüyorsunuz ve hayatınızda ilk kez, gerçekten bir sıcak çikolata içmiş olmanın verdiği mutluluğu tüm hücrelerinizde hissediyorsunuz. emin olun bunu gerçekten hissedebiliyorsunuz. zira burdan çıktığınızda suratınızda anlamını sadece sizin ve yanınızdaki kişinin bildiği bir gülümseme oluyor. ve tabi elinizde de içi çikolata dolu bir torba.